"Bozkır Arslanı Celaleddin"den yeni fragman

DİZİ 18.05.2021, 14:14 18.05.2021, 16:24
"Bozkır Arslanı Celaleddin"den yeni fragman

‘Diriliş Ertuğrul’ ve ‘Kuruluş Osman’ dizilerinin yapımcısı Mehmet Bozdağ’ın muhteşem prodüksiyonu ve heyecan yüklü öyküsü ile çok konuşulacak yeni tarihi dizisi ‘Bozkır Arslanı Celaleddin’, cuma akşamı 20.00’de ilk bölümüyle atv’de ekran yolculuğuna başlıyor.

‘Bozkır Arslanı Celaleddin’in sosyal medyada büyük ilgi gören yeni fragmanı heyecanı zirveye taşırken; izleyiciler dizinin dünya standartlarındaki prodüksiyonuna ve görsel efektlerine övgü yağdırdı. 

Cengiz Han’ın “Keşke böyle bir oğlum olsaydı” diyerek saygısını dile getirdiği tek hükümdar olan, İslam dünyasını içene sürüklendiği büyük iç savaş ve kaostan çıkarıp birleştirmeye çalışan, dünyayı kasıp kavuran Moğollara ilk mağlubiyeti tattıran ve onların yenilmezlik efsanesini yerle bir eden Celaleddin Harzemşah’ın öyküsünü anlatan dizinin genel yönetmenliğini Metin Günay, yönetmenliğini ise Nurgissa Almurat üstlendi. 

‘Bozkır Arslanı Celaleddin’in başrolünü Emre Kıvılcım, Yulduz Radjova, Rano Shodiyeva, Rayxoun Ulesanova, Tohir Saidov, Saide Rametova, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu üstlendi dizinin kadrosunda Türkiye’den Cemal Hünal, Sezgin Erdemir, Ferhat Yılmaz, Kaan Yalçın gibi isimler yer aldı.

Yorumlar (0)
27°
açık
Günün Anketi Tümü
Yaz ekranında senin favori dizin hangisi?
Yaz ekranında senin favori dizin hangisi?