Çukurova'da kardeş savaşı

DİZİ 29.03.2021, 12:37 30.03.2021, 08:59
Çukurova'da kardeş savaşı

Yapımını TIMS&B Productions’ın, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın gerçekleştirdiği, Bir Zamanlar Çukurova, 89. bölümünde çok heyecanlı bir sahne ile final yaptı. 

Üç sezondur perşembe gecelerinin zirvesinde yer alan dizide, haftalardır görünmez bir düşman ile mücadele eden Demir Yaman, yine bir pusu ile onunla tanıştı. Demir Yaman, reddetse de, babasının annesinden başka bir kadınla birlikteliğinden doğmuş olan Fikret, aylar süren pasif savaşını bıraktı ve yüzünü gösterdi. 

Küçücük bir çocukken yağmur altında babası bildiği Musa Fekeli tarafından kapının önüne konup, Adnan Yaman’ın kapısından da kovulmalarını hala hatırlayan Fikret, adeta tüm hayatını bu intikam planına adamıştı.

Annesinin eteğinde, sığınacakları bir çatı için yalvarışını da, kapının aralığında ona ve delik ayakkabılarına bakan çocuk Demir Yaman’ı da, küçük kalbi acıyarak yıllardır hatırılıyordu. 

Önce konağa sonra tüm Adana sokaklarına, Adnan Yaman’ın mektuplarını seren Fikret, tırları havaya uçurmayı bile planladı. Fikret’in direncini ne Fekeli’nin hatrı, ne Lütfiye’nin şefkati, ne de Müjgan’ın aşkı kırabildi. Kaçırıldığı yerde başındaki çuval çıkarıldığında Demir büyük şok yaşadı! Karşısında Fekeli’nin yeğeni olarak bildiği Fikret vardı! Bölümün sonunda yayınlanan 90. bölüm fragmanında yer alan görüntüler de heyecanı arttırdı. 

Yorumlar (0)