"Hamlet" dünya devleriyle yarışıyor!

DİZİ 01.07.2021, 14:04 02.07.2021, 11:52
"Hamlet" dünya devleriyle yarışıyor!

Kaan Müjdeci’nin yazıp yönettiği, GAİN ve Asteros Film ortak yapımı “Hamlet”, Fransa’nın Lille şehrinde gerçekleştirilen dizi festivali Series Mania’ya seçildi. 2011’den bu yana Avrupa’da sadece dizilere odaklanan en büyük etkinlik haline gelen festival, TV endüstrisinin profesyonellerini bir araya getiriyor. Festivalin, 8 yapımın yer aldığı Uluslararası Yarışma bölümüne seçilen “Hamlet”, sonbaharda GAİN’de izleyiciyle buluşmadan önce festival kapsamında dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

“Hamlet”, 40 ülkeden 462 dizinin başvurduğu, 21 ülkeden 57 dizinin seçildiği Series Mania’da “Anna”, “Blackport”, “Furia”, “Germinal”, “Jerusalem”, “Kamikaze” ve “The Echo Of Your Voice” adlı yapımlarla rekabet edecek. Değindiği derin konular, sürükleyici hikâye anlatımı ve sinematografisiyle ses getirmeye hazırlanan “Hamlet”, daha önce çok önemli dizilerin yer aldığı festivale Türkiye’den seçilen ilk yapım olarak iddiasını şimdiden ortaya koyuyor.

Uluslararası başarılarıyla dikkat çeken Kaan Müjdeci’nin “Hamlet” uyarlaması, gerçek bir hikâyeden yola çıkarak Büyükada’daki “fayton krallığı” üzerinden hayatın ve Türkiye’nin inanılmaz görünen, absürt ve çarpıcı gerçeklerine adeta ışık tutuyor. GAİN’de yayınlanacak dizinin güçlü kadrosunda Elit İşcan, Erdal Beşikçioğlu, Şebnem Bozoklu, Hatice Aslan, Ahmet Rıfat Şungar, Murat Kılıç, Çiğdem Selışık Onat, Cihat Tamer, Serdar Orçin, Emrullah Çakay, Ozan Çelik, Kutay Sandıkçı, Çiçek Acar ve Mustafa Alabora rol alıyor.

SERIES MANIA- ULUSLARARASI YARIŞMA

  • “Anna” (İtalya – Sky Italia/ARTE)
  • “Blackport” (İzlanda – RÚV/ARTE)
  • “Furia” (Norveç, Almanya – Viaplay/ZDF)
  • “Germinal” (Fransa, İtalya – Salto/FRANCE 2)
  • “Hamlet” (Türkiye – GAIN MEDYA)
  • “Jerusalem” (İsrail – HOT)
  • “Kamikaze” (Danimarka – HBO Max)
  • “The Echo Of Your Voice” (İsrail – KAN)

“HAMLET” HAKKINDA

Çekimleri İstanbul Büyükada’da gerçekleşen dizi, 16. yüzyıldaki krallığın yıkılışına ve güç dengelerinin değişimine, bugünkü “fayton krallığı” üzerinden bakıyor. Üstelik bu kez, Hamlet genç bir kadın… İstanbul Büyükada’da, 81 atın topluca gömüleceği bir gece, faytonların sahibi olan adam öldürülür. Katilse erkek kardeşidir. Maktulün genç kızı, babasının katilini bulmak ve karanlık ilişkileri ortaya çıkarmak için bir intikam planı hazırlar: Şüpheli olan herkesi TV’nin en meşhur reality show’unda, sahnede buluşturacaktır.

Yorumlar (0)
27°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yaz ekranında senin favori dizin hangisi?
Yaz ekranında senin favori dizin hangisi?