"Kaçış" kısa sürede ilgi gördü!

DİZİ 18.01.2023, 10:30 19.01.2023, 11:14
"Kaçış" kısa sürede ilgi gördü!

ABD'nin dijital platformu Hulu'da Runaway ismiyle yayınlanmaya başlayan "Kaçış" kısa sürede trendlere girmeyi başardı.

Yapımcılığını O3 Medya ve Same Film’in üstlendiği, hikayesini Engin Akyürek’in kaleme aldığı, senaryosunu Ali Doğançay’ın yazdığı ve yönetmen koltuğunda Yağız Alp Akaydın’ın oturduğu Disney+’ın ilk yerli orijinal dizisi ‘Kaçış’, savaş fotoğrafçısı Mehmet ve farklı ülkelerden gelen bir grup gazetecinin; araştırma yapmak üzere bir Ezidi köyüne gidişleri ile başlıyor. Dizide sınır ötesine gizlice geçen grubun bir baskın sonucu radikal terör örgütünün eline düşmeleri, sonrasında yaşadıkları dramları, değişimleri ve kaçış hikayeleri heyecan dolu bir dille anlatılıyor.

Araştırma ekibinin kurtulmak için vereceği zorlu mücadeleyi anlatırken Orta Doğu’da yaşanan insanlık dramına da farklı bir bakış sunan ‘Kaçış’ şimdiden dünyanın birçok farklı yerinden övgü toplamaya başladı. 

Ses getirecek aksiyon sahneleri ve birçok duyguyu bir arada tattıran öyküsüyle dikkatleri üzerine çeken ‘Kaçış’ın kadrosunda başrol oyuncusu Engin Akyürek’e İrem Helvacıoğlu, Aziz Çapkurt, Onur Bay, Leyla Tanlar, Aras Aydın, Levent Ülgen gibi birçok başarılı isim eşlik ediyor. 

Yorumlar (0)