"Kuruluş Osman" 8 Afrika ülkesinde yayına giriyor

DİZİ 23.10.2021, 11:18 25.10.2021, 10:09
"Kuruluş Osman" 8 Afrika ülkesinde yayına giriyor

atv ekranında yayınlanan üçüncü sezonununda da seyirciden büyük ilgi gören ‘Kuruluş Osman’, dünyada da ilgi görmeye devam ediyor. Bugüne kadar dünyanın birçok ülkesine satılan ve yayınladığı ülkelerde reytingleri alt üst eden ‘Kuruluş Osman’, TV kanalları ve uluslararası platformlar aracılığıyla birçok farklı coğrafyada milyarlarca seyirciye ulaşmayı başardı. Dünyada 38 ülkede yayınlanan ‘Kuruluş Osman’ şimdi de 8 Afrika ülkesinde birden yayına girmeye hazırlanıyor.

Cannes’da gerçekleştirilen MIPCOM fuarında Afrika’nın önde gelen platformu Azam TV’ye satılan ‘Kuruluş Osman’, 2022 itibarıyla Tanzanya, Kenya, Uganda, Ruanda, Burundi, Zimbabve, Botsvana ve Malawi’de yayına girecek. ‘Kuruluş Osman’ın Azam TV’de yayın girmesi ile dizinin yayınlandığı ülke sayısı 46’ya yükselmiş olacak.

Bugüne kadar dünyanın birçok ülkesine satılan ve yayınladığı ülkelerde reytingleri alt üst eden ‘Kuruluş Osman’, TV kanalları ve uluslararası platformlar aracılığıyla birçok farklı coğrafyada milyarlarca seyirciye ulaşmayı başardı.

Yapımı ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait, yönetmenliğini Ahmet Yılmaz'ın, başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’, üçüncü sezon bölümleriyle atv ekranlarında çarşamba akşamlarına damgasını vurmaya devam ediyor.

Yorumlar (0)