Makedon ailenin kılıbık babası Daniel!

DİZİ 28.06.2022, 13:20 29.06.2022, 14:25
Makedon ailenin kılıbık babası Daniel!

Geçtiğimiz salı akşamı ekrana gelen ilk bölümüyle TRT 1 izleyicilerinden tam not alan ve büyük ilgi gören  “Balkan Ninnisi”, etkileyici ve eğlenceli hikayesiyle olduğu kadar usta sanatçı kadrosuyla da dikkat çekiyor. Erdal Özyağcılar’ın ‘Köfteci Süleyman’, Özlem Türkad’ın ise ‘Neriman’ karakteriyle büyük beğeni topladığı dizinin en ilginç karakterlerinden birini ise usta sanatçı Hakan Boyav canlandırıyor.

“Balkan Ninnisi İle Hep Beraber Yeni Sulara Yelken Açtık…”

Dizide, sert, otoriter Elena (Suzan Akbelge)’nın kılıbık, sempatik eşi, iyi kalpli baba Daniel karakterinde izlediğimiz Boyav, “Değişik roller oynamayı seviyorum. Bu rol ile yine bambaşka bir dünyaya giriyorum. Seyircim de oyuncu olarak farklı rollerde beni izlemeyi seviyor. Balkan Ninnisi ile hep beraber yeni sulara yelken açtık. Umarım beğenilir.” dedi.

Antika tutkunu, hayalperest, sanatçı ruhlu olan, müzayedeleri kaçırmayan ve eski Osmanlı eserlerini çok seven Daniel’in eşine ve çocuklarına çok düşkün, hümanist ve iyimser bir karakter olduğunu belirten Hakan Boyav, yeni dizisi ve rolüyle ilgili şunları söyledi:

“Aslında dizideki her karakter ilginç bence.... Daniel de bunlardan biri.  Teşkilat’ta sert ve kahraman bir karakter oynayıp hemen ardından Daniel gibi biraz kılıbık ve iyi yürekli bir baba rolünü oynamak epey bir ters köşe olacak. Dizimiz, Erdal Özyağcılar, Özlem Türkad, Emre Bey ve Merih Öztürk’ün başrollerini oynadığı bir Balkan aşkı hikayesi, biz de çeşitli rollerle onların hikayesini zenginleştirmeye çalışacağız.”

“Dizide En Çok Zorlandığım Konu Üsküp Lehçesi…”

Makedonya’ya ve Üsküp’e ilk kez geldiğini, burada çalışırken bir yandan da Balkan hayatını ve insanlarını tanımanın keyifli bir deneyim olacağını ifade eden Boyav, “Dizide en çok zorlandığım konu Üsküp lehçesi. Benim lehçem çok iyidir ama Üsküp lehçesi zor bir lehçe. Çok çalışıyoruz. Bu konuda bir oyuncu olarak rolün beni zorlamasını da seviyorum.” dedi.

Sanat dünyasının usta isimleri Erdal Özyağcılar ve Özlem Türkad’ın,  başrolleri Emre Bey ve Merih Öztürk’le paylaştığı “Balkan Ninnisi”nde Hakan Boyav, Can Kolukısa,  Suzan Akbelge, Sarp Bozkurt, Gözde Çığacı, Deniz Gürkan, Emine Halil, Burak Rahman, Süleyman Kara, Kaan Turgut, Bennu Şahin ve Erman Saban rol alıyor. 

 Yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca ve Volkan Kapkın’ın üstlendiği “Balkan Ninnisi”nin senaryosunu  Uğur Uzunok, Nurullah Sevimli, Abdülhamid Işık ve Esma Koç kaleme alıyor. Balkan müziklerinin eşsiz örneklerini sergileyen dizi müziklerini ise Alper Atakan yapıyor.

Yorumlar (0)