Mine Mutlu'nun kızından "Yeşilçam"a dava

DİZİ 28.02.2022, 16:07 01.03.2022, 12:21
Mine Mutlu'nun kızından "Yeşilçam"a dava

Hayatı Çağatay Ulusoy ve Selin Şekerci'nin başrolünde oynadığı Yeşilçam dizisine konu olan Mine Mutlu'nun kızı diziden şikayetçi oldu.

Filmleriyle bir döneme damgasını vuran ve 1990 yılında vefat eden merhum sanatçının ailesi bu durumdan rahatsızlık duydu. Mutlu'nun kızı Büşra Çulha, "Annemin sırları iznimiz olmadan açığa çıkarıldı, şikayetçiyim" dedi. Sabah'ın haberine göre; Türk sinemasının unutulmaz oyuncularından Mine Mutlu'nun kızı Büşra Çulha, dijital platformda yayınlanan bir dizide annesine saygısızlık yapıldığını iddia etti. Dizide Selin Şekerci'nin annesini canlandırdığını belirten Çulha, "Annemin yaşam öyküsü ve anıları bizim iznimiz olmadan birebir kopyalanıp maddi kazanç elde edilmeye çalışılmıştır." dedi.

Sabah'ın haberine göre; Çulha, dizi yüzünden Mutlu'nun yaşadığı ve bilinmesini istemediği olayların paylaşıldığını belirtip manevi değerlere saldırıda bulunulduğunu vurguladı. Kişinin hatırasına hakaret suçu işlendiğini de ifade eden Çulha, dizinin yayınlandığı BluTV ve yapım şirketi hakkında şikayette bulundu. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorumlar (0)