Muhteşem Yüzyıl’ın Oyunu Şimdi Yayında!

DİZİ 17.04.2024, 19:58 17.04.2024, 20:16
Muhteşem Yüzyıl’ın Oyunu Şimdi Yayında!

Dünyaca ünlü Türk televizyon dizisi “Muhteşem Yüzyıl”, The Sandbox Metaverse’de oyun olarak yeniden hayat buldu!

140’tan fazla ülkede yayınlanarak 500 milyondan fazla izleyiciye ulaşan, yapımını Tims Productions’ın, yapımcılığını ise Timur Savcı’nın gerçekleştirdiği ‘Muhteşem Yüzyıl’ın oyun deneyimi 16 Nisan’da erişime açıldı.

Dünyada en çok izlenen Türk dizisi olan ve yayınlandığı günden bu yana pek çok rekora imza atan Muhteşem Yüzyıl’ın tarihi atmosferi, Muhteşem Yüzyıl oyunu sayesinde isteyen herkesin deneyimine sunulacak.

Oyun, dizinin hayranlarının yanı sıra tarih ve strateji oyunlarına ilgi duyan geniş bir kitleyi de hedefliyor.  Bu deneyimde oyuncular kendi imparatorluklarını kurabilecekken, dizinin efsane karakterleri Hürrem Sultan ve Sultan Süleyman’ın avatarları ile diplomasi yürütecek, ordular yönetecek ve imparatorluğun geleceğini belirleyebilecekler.

The Sandbox Metaverse’e Giren İlk Türk Dizisi “Muhteşem Yüzyıl”!

Temmuz 2023’te Paris’te düzenlenen global lansmanla duyurulan bu iş birliği sayesinde Muhteşem Yüzyıl; The Sandboxmetaverse'e giren ilk Türk dizisi unvanını kazanırken, The Walking Dead’den sonra ise bu evrene dahil olan ikinci global dizi oldu.

Bu iş birliği kapsamında Muhteşem Yüzyıl’ın tarihi atmosferi The Sandbox metavarsede yeniden can bularak ikonik karakterleri birer avatara dönüştürüldü. 16 Nisan’dan itibaren The Sandbox web sitesi üzerinden dileyen herkes ‘Muhteşem Yüzyıl’ oyununu deneyimleme şansına sahip olabilecek.

  

The Sandbox dünya fenomeni “Muhteşem Yüzyıl”’ı oyun platformuna taşımanın heyecanını yaşıyor…

Konu ile ilgili açıklama yapan Muhteşem Yüzyıl’ın yapımcısı Timur Savcı "Yayınlandığı günden bu yana kırdığı rekorlar ve imza attığı ilklerle uluslararası televizyonculuğun mihenk taşlarından biri olan Muhteşem Yüzyıl ekibi olarak bu yeni ve heyecan verici macerada The Sandbox ekibiyle iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu anlaşmayla bir yandan eğlence dünyasına yenilikçi yaklaşımımızı sürdürürken, diğer yandan değerli mirasımız olan tarihimizi yeni nesillerle buluşturacak bir köprü inşa edeceğimiz için heyecanlıyız." şeklinde konuştu.

The Sandbox'un COO'su ve Kurucu Ortağı Sebastien Borget Ünlü tarih dizisi Muhteşem Yüzyıl’ı, The Sandbox'a kazandırmaktan ve bölgede büyüyen varlıklarını güçlendirmekten duydukları heyecanı dile getirirken;

The Sandbox ülke müdürü Arslan Kiran, "Muhteşem Yüzyıl, tarihi ve kültürel önemiyle milyonlarca kişiyi etkileyen bir fenomen haline geldi. Biz de bu önemli diziyi oyun dünyasına taşıyarak, oyunculara unutulmaz bir deneyim sunmayı amaçlıyoruz. The Sandbox-Muhteşem Yüzyıl ile tarih ve strateji tutkunlarını Osmanlı İmparatorluğu'nun gizemli dünyasına davet ediyoruz" dedi.

Yorumlar (0)