Müjde Zeynep Akdeniz "Gönül Dağı"nı anlattı!

DİZİ 12.01.2024, 14:51 12.01.2024, 16:56
Müjde Zeynep Akdeniz "Gönül Dağı"nı anlattı!

Dört sezondur TRT 1 izleyicilerinin gözbebeği olan, her hafta reyting rekorları kıran Gönül Dağı, samimi ve gerçek yaşamdan kesitler sunan etkileyici senaryosuyla olduğu kadar usta oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Dizide Belediye Başkanı Münir Bey’in eşi Kamuran karakterini canlandıran Müjde Zeynep Akdeniz de başarılı performansıyla büyük beğeni topluyor. Akdeniz ile Gönül Dağı’nı ve özel yaşamıyla ilgili bilinmeyenleri konuştuk.

Gönül Dağı ailesine Kamuran karakteriyle katıldınız. Belediye başkanı Münir Bey’in eşi Kamuran Hanım, uzun yıllar bürokratlık yaptığından Gedelli’den ve ailesinden uzak kalan emekli olduğunda geri dönen bir kadın. Kamuran hanımı bir de sizden dinleyebilir miyiz?

Kamuran, kızı Asuman ve Eşi Münir’den uzak kalmanın getirdiği özlemi her ne kadar yoğun bir şekilde kalbinde hissetse de işine olan saygısı, sevgisi hep ağır basmış… Kendini vazifesine, devletine, milletine hizmet etmeye adamış olmanın derin bilincinde ve mutluluğunda… Görev aşkıyla vazifesini tamamlamanın onurunu yaşarken, emekli olma hakkıyla da ailesine kavuşacak olmanın mutluluğunu bir arada yaşayan bir karakter…

Gönül Dağı dizisinden teklif geldiğinde neler hissettiniz? Dizi çok seviliyor ve ailelerin gözbebeği… Böyle başarılı bir diziye sonradan katılmanın zorlukları oldu mu? Neler yaşadınız, çekimler nasıl gidiyor?

Dört sezondur çok severek izlenen, böylesine başarılı ve samimi bir diziye dahil olduğum haberini aldığım ilk andan itibaren çok mutlu oldum ve heyecanlandım. Gönül Dağı’nın çok severek izlendiğini biliyordum ama çevrem, ailem ve dostlarımın diziye dahil olmamla ilgili yaşadıkları paylaşım ve mutluluğu görünce buna çok daha yakından şahit oldum.

Her işin illaki zorlukları, kolaylıkları olur... Ben pozitif bakmaya, pozitif enerjiye inanıyorum… Çekimler, hocalarımızın, ekibimizin, oyuncu arkadaşlarımın samimiyeti ve profesyonelliğiyle her geçen gün daha da  keyifli geçiyor benim için. Tüm sistemin oturduğu bir set ve ben bunun avantajlarını yaşıyorum diyebilirim. Mutluyum…

Asuman, çocukluğunda ve genç kızlığında anne ilgisi ve sevgisinden biraz uzak kalmış daha çok babasının kanatları altında büyümüş. Bu konuda annesine zaman zaman sitemlerde de bulunabiliyor. Kamuran Hanım, kızıyla önceki yıllarda yaşayamadığı güzel anıları artık gerçekleştirebilecek mi?

Kamuran’ın da en büyük isteği bu… O da kızından ve eşinden ayrı kaldığı yılları telafi edebilmek için her anı değerlendirmek istiyor… Kamuran açısından baktığımda da hem büyük bir özlem, hem de büyük bir fedakarlık görüyorum Kamuran’da… Düşünsenize mesleği gereği birbirlerinden ayrı yaşamak zorunda kalan o kadar çok aile var ki… Bu anlatılan çok gerçek bir hikaye, hayatın içinden… Hatta benim bizzat tanıdığım, bunun sohbetini yaptığım bir aile vardı çok daha önceden… Yine anne mesleği gereği çocuklarından uzaktaydı, fedakarlıklarını anlatmıştı uzun uzun ve kızı, maalesef ne kadar yalnız kaldığını anlatmıştı bize ama şimdi yıllar sonra bir yol bulmuşlardı kendilerine mutlu olabilecek… Kamuran da kendi açısından hem çalıştı, hem de her gerektiğinde ailesinin yanındaydı, yapması gereken her şeyi yapıyordu Kamuran...

Mesafeler engel değildi zaten hep ailesinin yanındaydı. Ama Asuman’ın içinde oluşan anne özlemine engel olamıyordu bu fedakarlığı… Anne-kız bir yolunu bulacaklardır… Belki yüzleşip sevgiyle, el ele aşacaklar, belki de zorlanacaklar kim bilir? Önümüzdeki bölümlerde hep birlikte görüp yaşayacağız.

Kamuran Hanım, konuşmaları, hareketleriyle biraz dominant, gelenekçi ve otoriter bir kadın. Bu konuda dünürü Ağıtçı Hüseyin, damadı Ramazan ve kızı Asuman’la karşı karşıya gelecek mi? Kamuran hanım, hareketleriyle Belediye Başkanı Münir Bey’i de etkileyecek gibi görünüyor. Münir Bey karısının etkisi altında kalarak yanlış kararlar alabilir mi?

Evet, Kamuran da hayatın içinden bir karakter… Hepimizin ailesinde, çevresinde, iş yerinde ya da karşılaştığı Kamuran’lar vardır. Biraz üslubu sert Kamuran’ın... Fıtratı bu... Ailesini ve aile itibarını korumak adına her şeye karışıyor ve bunun doğru olduğuna inanıyor… Kızı Asuman’la ilgili her konuyu titizlikle takip ediyor, gördüğü yanlışları söylüyor ve gerekirse müdahale ediyor… Asuman’la olan çatışmaları işte tam da burada başlıyor. Herkesle karşı karşıya gelebilir, bundan da çekinmez. Eşi Münir, Kamuran’dan etkilenip hemfikir de olabilir, zıt da olabilir.

Kamuran Hanım, uzun yıllar hep büyük şehirlerde çalışıp yaşamış. Belediye Başkanının eşi olarak küçük bir kasabada emeklilik günlerini geçirirken sıkılmayacak mı? Gedelli kasabası ona küçük gelebilir mi? Ya da başarılı bir iş geçmişi olan Kamuran hanım Gedelli’de özellikle kasaba kadınlara yönelik güzel projelere imza atabilir mi?

Uzun yıllar sonra eşi ve kızıyla yan yana olmaktan, aynı havayı solumaktan dolayı çok mutlu Kamuran… Ama ilerleyen günlerde enerjisiyle, otoritesiyle, bilgi birikimiyle Gedelli Kasabasında  başarılı bir projeye imza atmak isteyebilir… Belki Kızı Asuman’la birlikte el ele /omuz omuza bir proje de olabilir bu…

Gönül Dağı, icadlarıyla bir kasabayı kalkındıran amcaoğullarının hikayesini, gelenekleri, samimiyetleri ve aile ilişkileriyle Anadolu insanının yaşamlarından kesitleri sunan bir dizi… Bu dizide her zaman sevgi ve samimiyet kazanıyor. Dört sezondur birincilik koltuğuna oturan dizinin başarısının temelinde sizce neler olabilir?

Ne mutlu! Evet, her zaman sevgi ve samimiyet kazansın… Her şeyin temelinde sevgi yatıyor çünkü. Buradan bakınca demek ki Gönül Dağı dizisinde A’dan Z’ye tüm ekip işini sevgiyle yapıyor ki bu samimiyet ekrana yansıyor… İzleyici de bunu hissediyor ve Gönül Dağı birincilik koltuğuna oturuyor. Daha nice başarılara diyorum…

Siz birçok dizide ve tiyatro oyununda sanatseverlerle buluştunuz. Sizi biraz tanıyabilir miyiz? Evli misiniz, işiniz dışında neleri yapmaktan hoşlanırsınız? Sanatın başka dallarıyla da ilgileniyor musunuz? Sosyal medyayla teknolojiyle aranız nasıl? Bir gününüz nasıl geçer? Bize biraz Müjde Zeynep Akdeniz’i anlatır mısınız?

İşimi çok seviyorum, sevdiğim işi yapıyorum, işime zaman ayırmayı, işimle yoğunlaşmayı seviyorum. Kendimi anlatmaya buradan başlayabilirim :) Kamuran’la benzer yönümüz olabilir çalışmayı sevmemiz… 

Evet dediğiniz gibi birçok dizi ve tiyatro oyunuyla seyirciyle buluştum inşallah daha birçok projeyle de buluşmaya devam etmek istiyorum… Bunun için enerjimi daima yüksek tutmaya çalışıyorum. Ailemle vakit geçirmeyi, sosyal olmayı, bunun yanı sıra kendime vakit ayırmayı da severim. Doğa yürüyüşleri mesela… Orman, deniz kenarı, göl kenarında uzun uzun yürüyebilirim… Uzun uzun izleyebilirim doğayı… Sinemaya gitmeyi, Digital tv platformlarında film, dizi izlemeyi,  dans etmeyi severim, halk oyunlarıyla, modern dans ve aeromix’le uğraştım ama uzun zaman oldu ara verdim. Mert adında çocuğum var.  Kedileri çok severim. 2 tane kedim var. Bekarım. Sosyal medyayı ve teknolojiyi seviyorum, takip ediyorum, bazı uygulamaları kullanıyorum. Hatta bu uygulamaların birinde fotoğraf çekmeyi de çok seviyorum. Ama aktif paylaşım yapan biri değilim. 

Gönül Dağı, yüz yirmi ikinci bölümüyle 13 Ocak Cumartesi saat 20.00’de TRT1’de…

Yorumlar (0)