"O sahnede 700 yıllık bir tarihin içine doğru gittiğimi hissettim"

DİZİ 03.04.2021, 11:30
"O sahnede 700 yıllık bir tarihin içine doğru gittiğimi hissettim"

Yapımını Bozdağ Film’in gerçekleştirdiği, atv ekranındaki ikinci sezonda dikkat çeken dizisi Kuruluş Osman’ın başarılı oyuncusu Şahin Ergüney, canlandırdığı Umur Bey karakteri ve diziyle ilgili Bozdağ Film YouTube kanalına açıklamalarda bulundu. 

Ergüney, “Setten hatıra olarak neyi götürmek isterdiniz?” sorusuna “Ben buraya girdiğim zaman bir tarihle iç içe olduğumu hissediyorum ve tarihin olduğu yere dokunulmamalı. Tarih olduğu gibi yerinde muhafaza edilmeli düşüncesindeyim. Yine de ‘Neyi alıp götürmek istersin?’ dersen benim için atlar müthiş varlıklar. At üstünde olduğum zaman atımla kurduğum diyalog, onun sıcaklığını hissetmem bana büyük coşku veriyor. İmkanım olsa atımla birlikte olmak isterim” şeklinde yanıt verdi.

Kendisini çok heyecanlandıran ve unutamayacağı sahne ile ilgili düşüncelerini “Sette beni etkileyen bir günüm var. Atla Osman Bey’in toyuna gideceğiz. Kostümleri giydik, arkada alplerimiz atla gidiyoruz. Kemerli kapıdan içeriye girdiğim an 700 yıl önceye gittiğimi hissettim. Oradaki alplerin bakışları, duruşları, yanan meşaleler, sis, duman, eski yapılar, nal sesleri… Oradan inip yürümeye başladığımda içimde bir heyecanla 700 yıllık bir tarihin içine doğru gidiyorum diye düşündüm. Bunu sonrasında da hiç unutmayacağımı düşünüyorum” şeklinde anlattı.

Yorumlar (0)