Özgür Çevik Alparslan'da!

DİZİ 10.01.2023, 12:11 10.01.2023, 12:14
Özgür Çevik Alparslan'da!

TRT 1 ekranlarında yayınlandığı günden beri zirveden düşmeyen Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinin oyuncu kadrosuna Özgür Çevik katıldı.

Pazartesi akşamlarına damga vuran Akli Film Emre Konuk imzalı Alparslan: Büyük Selçuklu, oyuncu kadrosunu genişletiyor. Zirveden inmeyen, dev prodüksiyonlu dizi, güçlü oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Son olarak oyunculuğuyla adından sıkça söz ettiren Özgür Çevik diziye Leon İmperiumkarakteri ile dahil oldu. Namı diğer “Kont Leon” karakterine hayat verecek olan oyuncu, Alparslan öncülüğünde güçlü adımlarla Anadolu’ya yürüyen Büyük Selçuklu’nun en büyük baş belası olacak. Soğukkanlı ve acımasız olmasıyla nam salan Kont Leon için, Anadolu Türkler için sadece hayal olarak kalmalı. Ani’ye yaklaşan Türk tehdidini engellemek amacıyla Konstantinopol’den gelen Leon; yalnızca Alparslan için değil, Tekfur Grigor ve kızı Flora için de büyük bir sürpriz olacak.

Yapımını Akli Film’in, yapımcılığını ve senaristliğini Emre Konuk‘un üstlendiği, yönetmen koltuğunda Sedat İnci’nin oturduğu “Alparslan: Büyük Selçuklu” dizisinde Barış Arduç’a Kayra Zabcı, Serhat Tutumluer, Mehmet Özgür, Öykü Gürman, Umut Karadağ, Korel Cezayirli, Bora Cengiz, Fırat Topkorur, Ferit Kaya, Şahin Çelik ve Ayşegül Ünsal gibi başarılı isimler eşlik ediyor.

Sultan Alparslan’ın 1048 – 1071 yılları arasındaki Anadolu’yu fetih sürecini konu alan hikayesiyle “Alparslan: Büyük Selçuklu” her Pazartesi saat 20:00’de TRT 1 ekranlarında...

Yorumlar (0)