Prime Video, The Summer I Turned Pretty'nin 3. sezonu için yeşil ışık yaktı

DİZİ 11.08.2023, 16:10
Prime Video, The Summer I Turned Pretty'nin 3. sezonu için yeşil ışık yaktı

Prime Video bu hafta yaptığı açıklamayla The Summer I Turned Pretty adlı hit dizisinin üçüncü sezonuna yeşil ışık yaktığını duyurdu. Jenny Han’ın çok satan kitap üçlemesinden uyarlanan ve anında büyük başarı kazanan Prime Video dizisi, özellikle genç kadın izleyicilerin beğenisini kazandı.
The Summer I Turned Pretty dizisinin ikinci sezonu Prime Video’nun tüm dizileri arasında halen en çok izlenen 10 içerikten biri. 14 Temmuz’da yayınlanmaya başlayan ikinci sezon, ilk üç gününde ilk sezonun iki katı izlenme oranına ulaştı. 

“Hayranların The Summer I Turned Pretty dizisine gösterdiği ilgiden ve Cuma akşamlarının eğlencesi haline getirmelerinden çok memnunuz,” diyen Amazon ve MGM Studios Başkanı Vernon Sanders şöyle devam etti: “Genç ve çeşitlilik içeren bir izleyici kitlesine sahip olan bu sıcak ve samimi dizi, müşteri tabanımızın genişliğini de gösteriyor. Jenny Han son derece yetenekli bir yazar; hayranları da hikayenin üçüncü bölümünü heyecanla bekliyor. Biz de bugün dizinin bir yaz daha devam edeceği haberini paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Jenny Han, Sarah Kucserka ve Karen Rosenfelt ile wiip’teki dostlarımıza olağanüstü çalışmaları ve iş birlikleri için çok teşekkür ederiz.” 

Üçüncü Sezon için yeşil ışık yakıldığı WGA ve SAG-AFTRA grevlerinden önce açıklanmıştı. Üçüncü sezonun prodüksiyonuna bu sendikalarla çalışma koşulları için müzakereler tamamlanana kadar başlanmayacak. 

The Summer I Turned Pretty dizisinin üçüncü sezonuna yine dizinin yaratıcıları Han ve Sarah Kucserka liderlik ediyor. Amazon Studios ve wiip’in ortak yapımı olan dizide Han, Kucserka ve Karen Rosenfelt ile wiip adına Hope Hartman, Mads Hansen ve Paul Lee yönetici prodüktör olarak görev yapıyor.

Birden fazla kuşağı kapsayan The Summer I Turned Pretty dizisi bir genç kız ile iki erkek kardeş arasındaki aşk üçgeninin yanı sıra annelerle çocuklarının sürekli evrilen ilişkilerini ve kadın arkadaşların gücünü konu alıyor. Ergenlikten yetişkinliğe geçiş hikayesi niteliğindeki dizide ilk aşk, ilk kalp kırıklığı ve o mükemmel yazın sihri anlatılıyor. 

İkinci sezonu halen Prime Video’da her hafta yeni bir bölümle devam eden The Summer I Turned Pretty dizisinin sezon finali 18 Ağustos 2023 Cuma günü yayınlanacak. 

The Summer I Turned Pretty İkinci Sezon hakkında

Eskiden Cousins Beach’e dönmeyi sabırsızlıkla bekleyen Belly, şimdi Conrad ve Jeremiah’ın onun kalbini kazanmak için mücadele etmesi ve Susannah’nın kanserinin nüksetmesi nedeniyle artık yaz mevsiminin eskisi gibi olacağından emin değildir. Beklenmedik bir ziyaretçi Susannah’nın çok sevdiği evinin geleceğini tehdit ettiğinde Belly ekibi toplamak ve bir yandan da kalbinin kime ait olduğuna kesin olarak karar vermek zorunda kalır.

Jenny Han, To All the Boys I’ve Loved Before ve The Summer I Turned Pretty üçlemesi gibi çeşitli kitaplarıyla New York Times’ın çok satanlar listesinde 1 numaraya ulaşan bir yazar. Eserleri 30’dan fazla dile çevrilen yazar, televizyon için kitaplarından uyarlanan iki yeni dizi yarattı. Prime Video’nun The Summer I Turned Pretty dizisinde yönetici prodüktör ve yaratıcı olarak görev alan Han, To All the Boys evreninden doğan Netflix dizisi XO, Kitty için de aynı görevleri üstlendi. Sinema alanında ise Netflix’in global hiti To All the Boys üçlemesindeki üç filmde de yönetici prodüktör olarak görev alan Jenny Han, New York’un Brooklyn bölgesinde yaşıyor.

Yorumlar (0)