Prime Video, Those About To Die dizisinin seçili Avrupa ülkelerindeki haklarını aldı

DİZİ 04.08.2023, 16:02 04.08.2023, 17:13
Prime Video, Those About To Die dizisinin seçili Avrupa ülkelerindeki haklarını aldı

Prime Video, yönetmen Roland Emmerich (Moonfall, Independence Day, Godzilla) imzalı Those About To Die adlı tarihi dram dizisinin 2024 yılında Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Portekiz, Hollanda, Avusturya, İsviçre, İrlanda, Polonya, Türkiye, Andorra, Monako, Lüksemburg ve Belçika’da yayınlanmaya başlayacağını açıkladı. Daniel P. Mannix'in aynı adlı tarih kitabından ilham alan 10 bölümlük dizi, izleyicileri antik Roma'daki araba yarışlarının ve gladyatör dövüşlerinin muhteşem, karmaşık ve yozlaşmış dünyasına taşıyacak. Those About to Die 1. Sezon, Prime üyeliğine eklenen en yeni dizi olarak tüm bölümleriyle sadece Prime Video’da yayınlanacak. Türkiye’deki Prime üyeleri ayda yalnızca 39 TL ödeyerek tek bir üyelikte indirim, kolaylık ve eğlence fırsatlarından yararlanabiliyor.

Dizide İmparator Vespasian rolünü Oscar (Academy Award®) ödüllü Sir Anthony Hopkins (The Silence of the Lambs, King Lear), Tenaz rolünü Iwan Rheon (Game of Thrones), Titus Flavianus rolünü Tom Hughes (The English, Victoria), Cala rolünü Sara Martins (Tell No One, Death in Paradise) ve Viggo rolünü Jóhannes Haukur Jóhannesson (Game of Thrones) üstleniyor. Dizide ayrıca Jojo Macari (Sex Education), Gabriella Pession (Crossing Lines), Dimitri Leonidas (Rosewater, Renegades), Moe Hashim (Ted Lasso), Rupert Penry-Jones (Whitechapel), Eneko Sagardoy (Elite), Pepe Barroso (Gran Turismo), Gonçalo Almeida (Amor, Amor), Kyshan Wilson (Under the Amalfi Sun) ve Alicia Edogamhe (Summertime) gibi oyuncular rol alıyor.

Dünyanın en zengin şehri ve Roma İmparatorluğu'nun merkezi olan “Panem et Circenses” (Ekmek ve Eğlence, Roma, MS 79), büyüyen imparatorlukta çalışmak için yoğun bir köle işçi akını almaktadır. Huzursuzluğu artan ve giderek daha fazla şiddete başvuran Roma halkını kontrol altında tutabilen iki şey, sunulan bedava yemek ve araba yarışlarının ve gladyatör dövüşlerinin yarattığı görkemli eğlence ortamıdır. Those About To Die dizisi; kana susamışların, açgözlülerin, güç peşinde koşanların ve yozlaşmanın hakim olduğu bu dünyayı derinlemesine keşfe çıkıyor. Circus Maximus'taki yarışlar, asillere ait dört kuruluş olan mavi, kırmızı, beyaz ve yeşil grupları tarafından kontrol edilmektedir. Bu dört grubun hisselerine sahip olmak da Roma'da en değerli varlık olarak kabul edilmektedir. Halkın eğlence zevki kana bulandıkça ve açgözlülük arttıkça dövüşler için özel olarak tasarlanan bir stadyum olan Colosseum'a ihtiyaç duyulur. Stadyumun görkemi, gladyatör ve hayvan dövüşlerine olan ilgiyi daha da büyütür ve büyüyen eğlence sektörü yeraltı dünyasında oldukça ilgi toplar ve bahis, bu eğlencenin bir parçası haline gelir. Tribünlerin altındaki bu yeraltı dünyasında çalışan ve yaşayan binlerce insan, dövüşlerin yapılabilmesi için can verecektir.

Bir süre önce bir Herbert G. Kloiber ve Constantin Film ortak girişimi olarak kurulan High End Productions ile birlikte Amerikan yayın servisi Peacock tarafından AGC stüdyolarına yaptırılan Those About To Die dizisi, bir Centropolis, Hollywood Gang ve Street Entertainment ortak yapımıdır. Senaryosu Oscar (Academy Award®) adayı baş yazar Robert Rodat (The Patriot, Saving Private Ryan) tarafından yazılan dizinin yönetmenliğini Roland Emmerich ile birlikte Marco Kreuzpaintner (Beat, The Lazarus Project) üstleniyor. Yönetici prodüktörler arasında Emmerich’in yanı sıra Harald Kloser (2012, White House Down, Midway), Gianni Nunnari (The Departed, 300), Herbert G. Kloiber, Martin Moszkowicz, Oliver Berben, Jonas Bauer, Charles Holland, Stuart Ford and Lourdes Diaz, Charles Holland, Kreuzpaintner ve Rodat gibi isimler yer alıyor.

Those About to Die; Rüyanda Görürsün, Bihter gibi Amazon Original Türk yapımları, Emmy ve Altın Küre ödüllü The Marvelous Mrs. Maisel ve Fleabag, Oscar ödüllü Sound of Metal, Oscar adayı ve Altın Küre ödüllü Borat Anschluss Moviefilm, Oscar adayı Argentina, 1985, Being the Ricardos, Time ve One Night in Miami gibi pek çok ödüllü uluslararası orijinal dizi ve filmin yanı sıra The Lord of the Rings: The Rings of Power, The Boys, Der Prinz aus Zamunda 2, Tom Clancy’s Jack Ryan, The Wheel of Time ve Upload dahil binlerce televizyon dizisi ve filmden oluşan Prime Video seçkisine katılacak. Prime üyeleri ayrıca 240’tan fazla ülke ve bölgede sunulan lisanslı içeriklere de erişebiliyor.

Yorumlar (0)