“Şahane Hayatım” karakterlerini yakından tanıyalım!

DİZİ 31.10.2023, 09:05
“Şahane Hayatım” karakterlerini yakından tanıyalım!

Yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği, senaryosunu Meriç Acemi’nin kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda Çağrı Bayrak’ın yer aldığı FOX’un yeni dizisi Şahane Hayatım, ilk bölümüyle 1 Kasım Çarşamba saat 20.00’de FOX ekranlarında izleyicisiyle buluşacak.

Yayınlanan tanıtımları ve etkileyici hikayesiyle dikkat çeken dizide Hilal Altınbilek, Onur Tuna, Yiğit Özşener, Serkan Keskin, Nesrin Cavadzade, Sumru Yavrucuk, Gökçe Eyüboğlu gibi birbirinden başarılı isimler yer alıyor.

Entrika, aşk, gerilim ve heyecan dolu Şahane Hayatım, hayata büyük haksızlıklarla gelmiş, bunları aşmak için çok çalışmış, bu yolda gerekenleri yapmış, şimdi ise şahane bir hayat yaşarken gelip onu bulan suç dolu geçmişinden kurtulmaya çalışan Şebnem’in sarsıcı hikayesini konu alıyor.

“Şahane Hayatım” 1 Kasım Çarşamba gününden itibaren her çarşamba saat 20.00’de FOX’ta.

Karakterleri bir de yakından tanıyalım…

ŞEBNEM GÜMÜŞÇÜ - Hilal Altınbilek

Cemiyet hayatında parmakla gösterilen Şebnem; rüya gibi bir eve, ideallerinin de ötesinde bir eşe ve harika iki çocuğa sahiptir. Ayrıcalıklı hayatın tüm olanaklarını sonuna kadar yaşayan bu genç kadın, şanssız başladığı hayatı, kendine göre eğip bükmeyi başarmış, “herkes sana haydut diyorsa belki de haydut olmalısın’’ mottosuyla; en dipten zirveye, önüne çıkanı ezip geçerek gelmiş, hırslı bir kadındır. Bu görkemli hayat, Şebnem’in karanlık tarafının gölgesinde su sızdırmaya başlar. İlk kez, ön göremediği bir yolda yürümek zorunda kalır.

ONUR GÜMÜŞÇÜ - Yiğit Özşener

Onur Gümüşçü; kırklı yaşlarının başında Gümüşçü Ailesi’nin biricik varisi, ayrıcalıklı yaşamın içine doğmuş, ilgi ve sevgiyle büyümüş şanslı azınlığa mensup bir prenstir. Enerji şirketleri sahibi olan Onur, stiliyle, gülüşüyle, sportif yapısıyla, duruşuyla girdiği her ortamda parmakla gösterilir. Evlendikten sonra; “aile babası” sıfatıyla hayatından memnun olsa da, geçmişten gelen bir gölge Onur’a içindeki adrenalin dolu, tüm spot ışıklarının çocuklarında değil de onda olduğu zamanları hatırlatır.

AYSEL GÜMÜŞÇÜ - Sumru Yavrucuk

Cemiyetin Şebnem’den önceki kraliçesi; altmışlı yaşlarının başında, oturaklı, görgülü, bilgili, Gümüşçü Ailesi’nin karizmatik annesidir. Onur’un üzerine titrer ancak bunu yapış yapış bir sevgiyle değil, kendine yakışan “cool” bir tavırla gösterir. Kökten varlıklı bir aileden geldiği için en başından beri Şebnem’i istemez. Ancak biricik oğlunun isteğine köstek olan bir imaj da çizmek istemez bu yüzden Şebnem’i “kendine uygun bir gelin” olarak yeniden yaratır. Şebnem’in alt tabakadan gelmesi hep canını sıkar, her daim onu güçsüz düşürüp hayatlarından çıkarmak için çalışır. Tam da bu noktada geçmişin gölgesinin kapısını çalar. Aysel; hem aile adlarını korumak hem de kendi tahtını geri almak için Şebnem’le karşı karşıya geleceği bir mücadeleye başlar.

MELİSA ÖZSOY - Nesrin Cevazdzade

Melisa; kıpır kıpır tavrı, etkileyici bakışları, moda ikonu tarzıyla girdiği ortamda hemen fark yaratan çekici bir kadındır. O da Onur gibi iyi bir eğitim almış, varlıklı bir aileden gelmektedir. Aysel’in gelin kriterlerine fazlasıyla uygun bir adaydır. Onur’la geçmişte deli dolu bir ilişki yaşamış ancak Onur’un Şebnem’e aşık olmasıyla bu hikaye mutsuz sonla bitmiştir Melisa için. Toksik her insan gibi ilişkinin bittiğini kabul etmeyerek Aysel’in de desteğiyle yeniden Onur’un karşısına çıkar. İşler de tam bu noktada karışır.

NİYAZİ ADALI - Serkan Keskin

Niyazi, Şebnem’in unutmak istediği İzmir günlerinin antikahramanlarından biridir. Şebnem’i çocukluğundan tanır. Çocukluğunda kızcağızı ne zaman görse itip kakar, parasını gasp eder. Yıllar sonra Şebnem artık Şebnem Gümüşçü olduğunda Şebnem’in karşına çıkar. Geçmişiyle tehdit eder, para koparmaya kalkar. Ancak işler hiç de Niyazi’nin sandığı gibi gitmez. O günden sonra Niyazi artık Şebnem’in bahçesinde "dertleştiği” biri olacaktır.

DİDEM ÖZCAN - Gökçe Eyüboğlu

Şebnem’in akıl hocalarından, tuttuğunu koparan hırslı bir kadındır. Şebnem, basamakları çıkmak için harekete geçtiğinde Şebnem’in niyetini anlamış ve elinden tutmuştur. Şebnem onun ustalık eseridir. Strateji, zenginlik ve olanı korumak üzerine bir hayat yaşayan Didem, cemiyet hayatının gözdesi Mangé adlı mekanın sahibidir.

MESUT ÖZTÜRKMEN - Onur Tuna

Zekası ve gustosuyla çevresindeki kadınların da gözdesi olan karizmatik polis memuru Mesut; psikoloji okuduktan sonra polisliği seçer. Keskin zekası ve inadıyla da mesleğini başarıyla yürütür. Derin ve anlamlı bakışları, karşısındakinin kendini sorgulamasına neden olur. Bugüne kadar çok derinlikli bir ilişki kurmamıştır ancak yeni görevi ona başka bir hayatın kapılarını açar. Mesut, bugüne kadar yaşamadığı ikilemler içinde kendini karşısındakinin gizemini çözmeye adar. Ancak işler hiç de sandığı gibi gitmeyecektir.

Yorumlar (0)