Selahaddin yaralanıyor!

DİZİ 22.03.2024, 18:43 25.03.2024, 18:30
Selahaddin yaralanıyor!

TRT 1’in Kudüs’ü özgürlüğüne kavuşturan büyük komutanın hikayesini ekranlara taşıyan dizisi Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi yeni bölümüyle bu akşam saat 20.00’de yeni bölümüyle ekranlara gelecek.

TRT 1’in etkileyici hikayesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla adından söz ettiren, mukaddes şehir Kudüs'ü işgalden kurtaran Selahaddin Eyyubi'nin hikayesini ekranlara taşıyan Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi on sekizinci bölümüyle 25 Mart Pazartesi saat 20.00’de izleyiciyle buluşacak.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi’nin bu akşam saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında yayınlanacak 18. bölümünde neler olacak:

Yoluna kurulan bir kumpas neticesinde tutsak edilen Sultan Nureddin’i, kurtarmak için Avram’la anlaşma yoluna giden Mevdud, bu maksatla götürdüğü ahit sandığını kaybetmiştir. Ahit sandığını ele geçiren Avram, Sultan Nureddin’in öldürülme emrini vermiştir. Nureddin’i kurtarmak için harekete geçen Selahaddin tüm çabalarına rağmen başarılı olamamıştır. Sultan Nureddin, Gregor tarafından ağır yaralanmış ve ırmağa düşmüştür. Selahaddin, Sultan Nureddin için kendisi de ağır yaralar almış bir şekilde ırmağa atlar.

Öte yandan Sultan Nureddin’in ağır bir yarayla ırmağa düşmesi haberi sarayda bir bomba etkisi yaratır. Melike, eşinin başına gelenler karşısında büyük bir endişeye kapılırken; ağabeyi Nureddin’in kaybolması Mevdud’u harekete geçirir. Nureddin’in kaybolduğu yerde derhal aramalar yapılır. Selahaddin ise düştüğü ırmaktan çıkmayı başarsa da ağır yaralıdır. Her şeye rağmen o da Nureddin’i aramaya koyulur.

Mevdud, aramaları neticesinde Sultan Nureddin’in öldüğüne hükmeder. Bunun üzerine ağabeyinin intikamını almak ve devletin kargaşaya düşmesini önlemek için tahta çıkmak için harekete geçer. Fakat Selahaddin bu noktada yetişir ve Sultan Nureddin’in yaşadığını söyler. Onu ne pahasına olursa olsun bulmaları gerekmektedir. Ne var ki Mevdud, Selahaddin’in bu tavrını kendisine karşı bir komplo olarak değerlendirir. Selahaddin’le aynı fikirde olan Şirkuh, Isfahani ve Melike’yi saraydan gönderir. Bu hareket devlette ikiliğe yol açar.

Tüm bu olayların müsebbibi olan Avram ise nihai hedefine yaklaşmakta olduğunu düşünüyordur. Artık ahit sandığı ondadır. Elinde bulundurduğu ekonomik ve askeri güçle harekete geçecek ve iç çalkantıların başladığını bildiği Zengi Devletinin başşehri olan Şam’ı düşürmek için elinden geleni yapacaktır.

Yokluğu büyük çalkantılara sebebiyet veren, yöneticilerin birbiriyle çatışmasına yol açan Sultan Nureddin yaşıyor mudur? Bulunabilecek midir? Giderek yaklaşmakta olan Haçlı-Yahudi koalisyonu tehlikesi, Şam’ı düşürebilecek midir? Avram yıllardır özlemini kurduğu büyük emeline ulaşabilecek midir? Tüm bunlara karşılık tahtı gasp eden Mevdud hangi karışıklıklara yol açacaktır? Selahaddin, Zengi Devletini içine düştüğü çıkmazdan kurtarabilecek midir?

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi’nin bu akşam saat 20.00’de TRT 1'de!

Yorumlar (0)