Selahattin Paşalı "Halit"i anlattı!

DİZİ 05.03.2022, 16:22 07.03.2022, 13:41
Selahattin Paşalı "Halit"i anlattı!

Şu günlerde Netflix dizisi Pera Palas’ta Gece Yarısı ile adından söz ettiren Selahattin Paşalı Hankan Gence'ye verdiği röportajında samimi açıklamalarda bulundu. 

Oyuncu hayat verdiği karakterini "Halit kökleri Doğu’da, gözleri Batı’da bir adam. İstanbul gibi; ne tam Doğu, ne tam Batı, ikisinin sentezi… Haliç’in yoksul yakasında doğuyor, büyüyor. Ama kendini Pera’nın ışıltılı hayatına ait hissediyor. Bu yüzden ailesi ona ‘Gâvur Halit’ adını koyuyor. Halit kendi kendini yetiştiriyor. O dönemin en çılgın ve yaramaz mekânı ‘Garden Bar’, oranın sahibi oluyor... Karizmatik, güçlü, gizemli. Sırları var ve maskeli." şeklinde tanımladı. 

Paşalı "O döneme nasıl hazırlandın?" sorusuna ise "Senaryodan yola çıkarak neleri kullanabilirim diye düşündüm. Bir dönem adamı ve mekân sahibi biri nasıl olur diye çalıştım. Adabı muaşeret dersleri aldım." cevabını verdi. 

Neler öğrendiğini ise şu sözlerle dile getirdi; "Mesela kadın solunda yürürse evlisin demek, kalbine yakın duruyor. Dirseklerini masaya koymak tehdit anlamına geliyormuş. O kostümler ve saç, makyajla da oynamak inanılmazdı. Bir nevi zamanda yolculuk gibiydi. Bıyıklar, saçlar... Sonra eve geliyor, duş alıyordum, telefon ve internet var. Gerçekten her gün zamanda yolculuk yapıyordum."

Yorumlar (0)