Son Yaz'dan set dedikodusu

DİZİ 12.12.2020, 23:03 14.12.2020, 10:50
Son Yaz'dan set dedikodusu

Yapımcılar başta olmak üzere dizi ya da film sektöründen para kazanan tüm emekçiler; (Kamera önü arkası fark etmez.), Everest’te tırmanan dağcılara benzer. Diğer bir adı da 'Evrenin Tanrıçası'dır. 8.848 metre yükseklikteki bu dağın zirvesine çıkış 40 günlük bir yolculukla gerçekleşir. Ancak tırmanmayı kafaya koymuş kişiler, bundan çok ama çok önce maddi ve manevi kendilerini bu yolculuğa hazırlamaya başlar. Bu serüvenin düşkünleri hem 30-60 bin doları gözden çıkartırken hem de fiziksel kondisyonlarını yükseltmek zorundadır. (Tırmandıkça azalan oksijen, soğuk, fırtına vs.)

Tüm bunları başarıp zirveye ulaştıklarında ise şanslılarsa çektikleri hatıra fotoğrafı onların bu yolculuğu yaptığının kanıtı olarak yıllarca saklanacak anıya dönüşür. Hava sisli kapalı ya da puslu ise (%40 -%45 civarı bu şekilde oluyor dağın zirvesi) Uludağ’da çekilmiş bir kareden fazlası değildir objektiflere yansıyan.

İşte ister ekran ister internetten evlerinize konuk olan tüm yapımların ardında böyle deli bir çaba ve inanılmaz emek var. Ekran serüveninden en az 6 ay önce başlar ön hazırlık süreci. Sonrasında ise sıcak, soğuk, korona, demeden saatlerce haftanın 6 günü setlerde 70-100 kişilik bir ekip birlikte ter döker bölümleri yetiştirmek için. Sonuç ise aynı zirvedeki sis gibi belirsizdir. Tutup tutmayacağı, sevilip sevilmeyeceği… Ne isimler ne iddialı yapımlar 3 bölüm bile dayanamadan ekrana veda ederken çok azı hatırlanır, kültler arasına girer.

Hele bu yıl geçtiğimiz her seneden çok daha çok. Salgının kasırga gibi ortalığı kavurduğu bir süreçte herkes evine ekmek götürme derdinde. Geç açılan sezonda İyi Günde Kötü Günde gibi büyük umutlarla başlayan eylül dizileri, göküzünden kayan yıldız misali sessiz sedasız ekrandan kaybolurken yenileri de yola çıktı.

Evlere tekrar kapandığımız günlerde ocak ayı vergi ayı olup reklam gelirleri düştüğü için bağımlılık yaratan diziler tekrara girer. Ama müjde o diziler tekrara girerken ekranda izlenecek yepyeni işler olacak.

Bunlardan biri de Son Yaz, üstelik çekimler Çeşme, Alatçatı ve Urla’da.

İstanbul’dan Urla’ya 26 Haziran’da taşındık ve bu ay 6. ayı bitireceğiz. 6 aydır Urlalıyız. Ve ayağımı nasıl sürttüysem peşimden dizi de getirdim Urla’ya. O3 Medya imzasını taşıyan Son Yaz İstanbul’un ardından İzmir’in en güzel en meşhur tatil beldelerinde çekime başladı. Hadi biraz set dedikodusu yapalım, birlikte pazar günümüzü renklendirelim.

Yapımcılığını Saner Ayar’ın üstlendiği, projenin yönetmen koltuğunda Burak Arlıel’in oturuyor. Senaryosunu Deniz Dargı, Cem Görgeç ve Cenk Boğatur’ın birlikte kaleme alıyor. Çekimleri Çeşme ve Alaçatı’da son hız devam eden dizinin kadrosunda bakın kimler var...

Alperen Duymaz, Ali Atay, Funda Eryiğit ile Hafsanur Sancaktutan Son Yaz’ın başrolleri paylaşırken dizinin kadrosunda Emre Karayel, Sinan Tuzcu, Şebnem Dönmez, Arif Pişkin, Sezer Koç, Halil Babür, Yasemin Yazıcı, Erdem Şanlı, Yunus Narin, Ata Nedim Arman, Sarp İkiler ve Cengiz Okuyucu gibi kıymetli isimler yer alıyor.

Gelelim hikayeye; Savcı Selim (Ali Atay) ile yeraltı dünyasında büyümüş olan Akgün’ün (Alperen Duymaz) zorunlu birlikteliği ile başlıyor. Beklenmedik bir şekilde yolları kesişen ikili istese de birbirinden ayrılamıyor. Üstelik savcının pek de hoşlanmadığı genç adamı evine getirmek zorunda kalması işleri iyice karıştırıyor. Evdeki durumlarda hiç güllük gülistanlık değil. Ailenin içine kara kedi misali istemeyen Akgün girince ortam iyice geriliyor. Bir tarafta ailesi ellerinden kayıp gitmekte olan bir adam, diğer tarafta tutması gereken sözün ucundaki doğru bildiklerinden vazgeçmeyen Akgün. Yeniden aile olmayı, yepyeni bir başlangıç yapmayı öğrenebilecekler mi? İşte hepimiz bu sorunun cevabı için çok yakında erkan başına geçeceğiz.

Afiş, PR ve teaser çekimlerimizi tamamladık. Diziden ilk tanıtımı hızlıca yayına sokmak için çalışıyoruz. Şu anda ekranda olan her işten renk, doku ve enerjisi ile hemen ayrılacağını düşünüyorum. Ege ve yaz havasının evlerimizde çekildiğimiz karantina nedeniyle sokağa çıkamadığımız günlerde ruhumuza da iyi geleceğini umuyorum.

Yaşadığımız zor günlerde İstanbul dışında, daha az insanın olduğu, korunaklı bölgelerde çekim yapmak büyük şans gerçekten de. Ekibimizin hepsi 2 kez covid testi oldu ve şükür negatif olarak geldi. Herkes tertemiz ve çok izole bir şekilde konaklıyorlar. Tüm ekip maksimum önlem ve büyük gayretle çalışıyor. Şimdilik bizi en çok zorlayanlar bu aya kadar hiç yağmayan yağmurlar. Aradaki tek tük güneşli günlerde afişi de tanıtımı da çekmeyi başardık. İletişim ve PR’ın yanı sıra Urla muhtarı olarak ben bölgenin tanıtımını ve ev sahipliğini de yürütmekteyim. Hatta afiş çekimimizi eve yürüme mesafesindeki öneri olarak sunduğum çok güzel bir mekanda gerçekleştirdik.

En güzel yerlerin salgın nedeniyle kapalı olması işimi yokuşa sürse de elimden geleni yapıyorum. Oyuncular ve ekibimiz şimdiden Leone Pastanesi'nin bademli kruvasanın hastası oldu. Ben gelince sete herkes nasılsından önce kruvasanı soruyor... :) Son Yaz ismi ile sizi şaşırtmasın, güneş deniz, kum, bolca Ege havası koksa da çok sağlam bir hikayesi ve inanılmaz iyi oyunculukları olan isimleri ile bağımlılık yaratabilir benden söylemesi. Yolu açık olsun.

Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
En şık dizi karakteri hangisi?
En şık dizi karakteri hangisi?