tabii dizisi "Altay"ın ilk teaser'ı heyecan uyandırdı

DİZİ 08.05.2023, 13:41 09.05.2023, 10:54
tabii dizisi "Altay"ın ilk teaser'ı heyecan uyandırdı

TRT’nin Uluslararası Dijital Platformu Tabii, uzun bir hazırlık sürecinin ardından dün izleyiciyle buluştu. Platformda yer alacak "Altay"dan ilk teaser yayınlandı. Teaser izleyicide büyük heyecan heyecan uyandırdı. 

Türkiye'nin ilk süper kahraman evreni olan dizi, Doğu medeniyeti ve bilimin altın çağından ilham alıyor. T-World’de 35 kahraman farklı kültür ve coğrafyaların günümüzde geçen hikayelerini izleyicilerle buluşturuyor.

Popüler süper kahraman dizilerinin rakibi olacak birçok dizi, film, oyun ve çizgi romanı hayata geçirecek T World Evreni'nin yapımcılığını Raif İnan, Bülent Turgut ve Erdal Bozkuş üstleniyor. Evren konsepti ve karakterleri Bülent Turgut ve Halid Şimşek tarafından tasarlanırken, süper kahraman karakterlerin 3D dijital dublörleri Onur Can Çaylı tarafından hazırlandı. Bobby Roth’un genel yönetmenliği üstlendiği dizide diğer yönetmenler Kerem Çakıroğlu ve Hamit Coşkun. Canlı aksiyon sahnelerini ise Örümcek Adam ve Titanik gibi dünyaca ünlü filmlerle tanınan Dusan Hyska yönetti.

Bir fantastik yapım olan Altay'da kıyamet, artık bir senaryo olmaktan çıkıyor ve dünya için neredeyse bir hakikate dönüşüyor. Yaklaşmakta olan kıyamet, teknolojinin ve bilimin geldiği noktadan da hareketle daha çok bir çeşit toplumsal bozulma ve kirlenme ile tarif ediliyor. Kadroda Aslı Sümen, Batuhan Bayar, Beste Kökdemir, Cem Özer, Cemil Büyükdöğerli, Çetin Sarıkartal, Elif Doğan, Muhammet Uzuner ve Toprak Sergen gibi Türkiye’nin önde gelen sanatçıları yer alıyor. Marvel's Agents of SHIELD, Lost, Criminal Minds gibi önemli projeleriyle tanınan Bobby Roth ise projenin genel yönetmenliğini üstleniyor. 

Yorumlar (0)