Targun Hatun karakterini anlattı

DİZİ 02.12.2020, 11:05 03.12.2020, 09:18
Targun Hatun karakterini anlattı

Yapımını Bozdağ Film’in gerçekleştirdiği, atv ekranındaki ikinci sezonda da seyirciden büyük ilgi gören ve reytinglerin zirvesinden inmeyen Kuruluş Osman’da ilk kez 34’üncü bölümde izleyici karşısına çıkan Targun Hatun, adından sıkça söz ettiriyor.

Kuruluş Osman’ın 36’ncı bölüm fragmanında Osman Bey’in “Targun Hatun gayrı benim nikahlım olacaktır” sözleri dikkat çekerken; karaktere hayat veren Zeynep Tuğçe Bayat, diziyi ve rolünü anlattı.

Targun Hatun’la ilgili; “Daha önce oynadığım karakterlere de benzemiyor Targun. İsmini bile çok seviyorum” diyen Bayat, karakterle benzeştiği yönleri “Targun'la bazı özelliklerimiz göz ardı edilemeyecek kadar benziyor. Kararlı, zorluklardan yılmayan, başkalarının onun için çizdiği sınırlamalara boyun eğmeyen biri. Ama bir taraftan da şefkatli, ailesine ve sevdiklerine çok derinden bağlı. Buralarda birleşiyoruz sanırım” sözleriyle anlattı.

Kayı Obası’na gelişiyle dengeleri değiştiren Targun Hatun için “Sıra dışı bir kadın. Güçlü ama bir o kadar da asi. Gücün kimin elinde olduğu onun için fark etmiyor. Boyun eğmek doğasında yok. Savaşçı bir bey kızı olarak Osman'ın yanında obaya girdiği an herkes bunu fark ediyor” şeklinde konuşan başarılı oyuncu, karakterinin Osman Bey’le ilişkisi ile ilgili ise “Gelecek bölümlerle ilgili çok bilgi veremiyorum ama Targun, Osman Bey'i tanımaya başladıkça obada tansiyonun yükseleceğini söyleyebilirim” diyerek ‘Kuruluş Osman’ izleyicilerinin heyecanını artırdı.

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’, 36’ncı bölümü ile 2 Aralık Çarşamba akşamı atv ekranında olacak.

Yorumlar (0)