Uyanış: Büyük Selçuklu zirveye oturdu

DİZİ 29.09.2020, 11:28 30.09.2020, 10:11
Uyanış: Büyük Selçuklu zirveye oturdu

TRT 1’in yeni sezondaki en iddialı dizilerinden biri olan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi ilk bölümüyle 28 Eylül 2020 akşamı ekranlardaki yerini aldı.

Dün akşam yayınlanan ilk bölümüyle Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi, büyük ses getirerek, izlenme açısından, AB’de ve ‘tüm kişiler’ ölçümlerinde, zirveye oturdu. Ayrıca dizi, sosyal medyada da büyük bir ilgi odağı haline gelerek, TT Trend-Topic (en çok atıfta bulunulan) paylaşımlar arasında yerini aldı.

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün ardından tahta geçen Melikşah ve onun oğlu Sencer’in hikayesinin işlendiği dizide, aynı zamanda, Büyük Selçuklu Devleti’nin mücadelesi, Türk-İslam medeniyeti, ilim ve bilim hayatı da anlatılıyor.

Aylar süren bir çalışmayla, dev bir prodüksiyonunun ürünü olan ve ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ dizisi; etkili senaryosu, güçlü oyuncu kadrosu, görsel efektleri, çarpıcı çekim teknikleri ve akıcı anlatımıyla büyük bir beğeni topladı.

‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ dizisi kostümleri, savaş sahneleri, arka planıyla büyük ses getirdi. Çekiminde büyük ölçüde TRT’nin kendi film platosundan yararlanılan dizinin Yapımcılığını ve Genel Yönetmenliğini Emre Konuk yapıyor, senaryosu ise Serdar Özönalan ile birlikte yine Emre Konuk’un kaleminden çıkıyor.

“Uyanış: Büyük Selçuklu” dizisinde Ekin Koç, Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Gürkan Uygun, Leyla Lydia Tuğutlu, Sevda Erginci, Mehmet Özgür, Cemal Toktaş, Osman Sonant, Leyla Feray, İlker Kızmaz, Ali Gözüşirin, Çiğdem Selışık Onat, Murat Garipağaoğlu, Nik Xhelilaj ve Erdem Akakçe gibi birbirinden önemli isimler rol alıyor.

izinin büyük beğeni toplayan ilk bölümünün ardından yayınlanan yeni bölüm tanıtımı ise yine heyecan, entrika, aşk ve aksiyon dolu yeni bir bölümün sinyallerini verdi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sen hangisi gibi bir aşk yaşamak isterdin?
Sen hangisi gibi bir aşk yaşamak isterdin?