"Yargı"da yeni bir dönem başlıyor

DİZİ 23.10.2021, 17:21 25.10.2021, 11:26
"Yargı"da yeni bir dönem başlıyor

Kanal D’nin, yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği, başrollerini Kaan Urgancıoğlu ile Pınar Deniz’in paylaştığı, çok konuşulan dizisi “Yargı” yeni bölümü ile ekrana geliyor.

Senaryosunu Sema Ergenekon’un kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda ise Ali Bilgin’in oturduğu Yargı’dakKardeşini öldüren kişinin en yakını bildiği Engin çıkması Ceylin’i tarifsiz bir acıya boğar. İçinde yükselen öfke dayanılmazdır, Ceylin Engin’i öldürmeye kararlıdır.

Ilgaz ise sezgilerinde haklı çıksa da Ceylin’in yıkılmışlığına dayanamaz ve bir karar verir. Hem Ceylin’i sakinleştirmek hem de Engin’in katil olduğunu ispatlayabilmeleri için sert de olsa onu durdurmanın kendince bir yolunu bulur. Pars, Ceylin’e olan hislerini bile bir kenara koyarak onu usulsüz delil topladığı için suçlayıp meslekten menettirmeye kararlıdır. Üstelik Ilgaz’dan da, buna tanık olduğu için ifadesini alacağı bellidir.

Ceylin Ilgaz’la karşı karşıya gelir. Ilgaz’ın kendisi için yalan ifade vermesi gerekmektedir. Ve bu Ilgaz için imkansızdır. Yekta oğlunun suçunu temizlemek için çabalarken, Zafer Çınar’ın serbest bırakılmasıyla yıkılır ve yeni bir dönemecin eşiğine gelir. Artık kendi hayatından vazgeçecek kadar intikam hırsıyla doludur.

Aldığı karar iki ailenin kaderini sonsuza dek değiştirecektir. Ceylin ve Ilgaz, bir yandan Engin’i mahkum edecek delillerin peşinde koşarken, bir yandan Pars’ın kendilerini soktuğu zorlu durumdan kurtulmanın yollarını ararlar. Acaba Ilgaz Ceylin için kendi kurallarından vazgeçip yalan söyleyecek midir?

Yorumlar (0)