Maske takmayı reddedince festivalden atıldı

DÜNYA 26.09.2020, 10:24 26.09.2020, 10:27
Maske takmayı reddedince festivalden atıldı

18 Eylül'de başlayan San Sebastian Film Festivali, olaylı bir şekilde devam ediyor. Festival ekibinden gelen açıklamaya göre, Fransız kökenli Amerikalı yönetmen Eugene Green, koronavirüs nedeniyle takılması zorunlu olan maskeleri festival süresince takmayı reddetti. Bunun üzerine yetkililer Green'i festivalden kovmak durumunda kaldı.

La Sapienza, La Monde Vivant, En Attendant Les Barbares gibi yapımların yönetmen koltuğuna oturan Fransız yönetmen Eugene Green, San Sebastian Film Festivali'nden güvenlik gerekçesiyle atıldı.

Beyazperde'nin haberine göre; Atarrabi & Mikelats filmiyle festivale katılan yönetmen, açıklamalara göre corona virüs tedbirleri kapsamında takılması zorunlu olan maskeleri takmayı reddetti.Bunun üzerine yetkililer Green'i festivelden atmak zorunda kaldı.

San Sebastian Film Festivali'nden şu resmi açıklama geldi: "Yönetmen Eugene Green'e festival ekibi beş kez maske takmasını ve maskeyi doğru şekilde takmasını talep etti. Sonunda yönetmenin iş birliğine gitmeyi reddetmesi nedeniyle festival yönetimi sinemayı terk etmesini söyledi. İki Basque polisi ona şikayetin işleme alınacağını ve bunun için para cezası alabileceğini bildirdi."

Yorumlar (0)
14°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ekranın en cadısı kim?
Ekranın en cadısı kim?