Oscar Ödülleri'nde "Oppenheimer" kararı şaşırttı

DÜNYA 09.12.2023, 16:02
Oscar Ödülleri'nde "Oppenheimer" kararı şaşırttı

Atom bombasının yapılışını konu alan Christopher Nolan imzalı Oppenheimer filmi 21 Temmuz'da vizyona girdiği günden beri sinema dünyasının gündeminde. "Barbie" ile aynı gün izleyici karşısına çıkan film Oscar yarışının en güçlü adaylarından biri olarak görülüyor.

96. Oscar Ödülleri'nde En İyi Görsel Efekt ödülüne aday olan filmlerin yer alacağı kısa liste açıklandı. Listede 20 film yer alıyor. Kısa listeye dahil olan filmler arasında Aquaman ve Kayıp Krallık, Barbie, The Boys in the Boat, Yaratıcı, Galaksinin Koruyucuları 3, Indiana Jones ve Kader Kadranı, Dolunay Katilleri ve The Marvels gibi filmler yer alıyor.

Listede dahil edilmeyen "Oppenheimer" ise şaşkınlık yarattı. Amerikalı fizikçi Julius Robert Oppenheimer'ın hayatına odaklanan film, bu yıl gişe rekoru kıran filmlerden biri olmasına rağmen listeye dahil edilmedi.

20 filmin yer aldığı liste, 10'a indirilecek. 10 film 21 Aralık'ta açıklanacak. Oscar'a aday gösterilecek 5 film ise 23 Ocak'ta açıklanacak. 96. Oscar Ödülleri 10 Mart 2024'te gerçekleşecek.

Yorumlar (0)