Vin Diesel'e cinsel saldırı suçlaması

DÜNYA 22.12.2023, 13:48
Vin Diesel'e cinsel saldırı suçlaması

"Hızlı ve Öfkeli" (Fast & Furious) serisiyle tanınan oyuncu Vin Diesel'in eski asistanı Asta Jonasson, oyuncuyu 13 yıl önce kendisine cinsel saldırıda bulunmakla suçladı. Jonasson ayrıca saldırıdan birkaç saat sonra Diesel'in şirketinin kendisini kovduğunu öne sürdü. 

BBC Türkçe'nin haberine göre, gerçek adı Mark Sinclair olan Vin Diesel'in avukatı Bryan Freedman, CNN'e yaptığı açıklamada, müvekkilinin tüm iddiaları reddettiğini söyledi.

OLAYIN ARDINDAN İŞTEN ÇIKARILDI

Asta Jonasson dün Diesel aleyhine Los Angeles'ta dava açtı. Jonasson dava dilekçesinde, Diesel'in 2010 yılında "Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu" filminin çekimleri sırasında Atlanta'da bir otelde kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu ve oyuncunun elinden zor kurtulduğunu öne sürdü.

Jonasson ayrıca Diesel'in kız kardeşi ve Diesel'in yapım şirketi One Race Films'in yöneticisi Samantha Vincent'in, saldırıdan saatler sonra kendisini aradığını ve görevine son verildiğini söylediğini belirtti. Vincent iddiayla ilgili yorum yapmadı.

Jonasson ise Samantha Vincent ve One Race Films şirketi aleyhine de "cinsiyet ayrımcılığı" ve "haksız fesih" gibi suçlamalarla dava açtı.

Yorumlar (0)