27. Zoom Haber Görüntüleri Yarışması’ndan Haber Global’e 5 Ödül!

GÜNDEM 27.09.2023, 12:20
27. Zoom Haber Görüntüleri Yarışması’ndan Haber Global’e 5 Ödül!

Türkiye Haber Kameramanları Derneği’nin düzenlediği “27. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması”nın ödülleri, 26 Eylül Salı günü Bakü’de gerçekleşen törenle sahiplerini buldu.

27. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması’nda;

- Haber Global Muhabiri Mehmet Altunışık, Rusya – Ukrayna savaşında savaşın izlerini haberleştirdiği “Savaşın İzleri” dizi haberi ile “Dizi Haber Kategorisi’nde birincilik ödülüne,

- Ukrayna – Rusya Savaşı devam ederken Çernobil Nükleer Santrali’ndeki tehlikeyi haberleştiren Haber Global Muhabiri Murat Karataş “Çernobil” haberi ile “Özel Haber Kategorisi”nde ikincilik ödülüne,

- “Ailem Hatay” haberi ile ailesini Hatay’da depremde kaybeden Haber Global muhabiri Hasan Uylaş’ın her şeye rağmen deprem bölgesinde ailesini kaybettiği sokaktan yayın yapması, yaşananları ve yaşadıklarını kesintisiz ekrana aktarmasından dolayı Haber Global Kameramanı Aydın Korkmaz ile “Jüri Özel” ödülüne layık görüldü.

- Türkiye ve Azerbaycan dostluk ilişkisinin gelişmesine verdiği büyük destekten dolayı da Haber Global’e Türkiye Haber Kameramanları Derneği Özel ödülü verildi.

- Ayrıca, sosyal medya platformunda iki ülke halkları arasındaki bağların güçlenmesine katkı sağlayan “Gloob” Türkiye Haber Kameramanları Derneği Özel ödülüne layık görüldü.

Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel, törenin Bakü’de düzenlemesinin önemine dikkat çekti.

Dizi Haber Kategorisi’nde ödül alan Altunışık, “Sayın Aytekin Polatel’e programı Azerbaycan’ın kalbi başkenti Bakü’de yapmış olmasından dolayı ki bunun için çok büyük bir emek ortaya koydu. Kendisine özellikle teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Türkiye Haber Kameramanları Derneği’nin Haber Global’e vermiş olduğu Özel Ödülü Haber Global ailesi adına alan Türkiye – Azerbaycan arasındaki kardeşlik ilişkisine vurgu yapan Haber Koordinatörü Halil İbrahim Erdoğan ise, “Dost kara günde belli olur diye kadim bir Türk atasözü vardır. Bir cümlelik dostluk manifestosu, Türkiye ile Azerbaycan dostluğuna da örnek olmuştur. Dostluğun sürmesi için Haber Global ailesi adına elimizden geleni yapmaya devam edeceğimize söz veriyorum.” dedi.

Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından Özel Ödüle layık görülen Gloob Genel Yayın Yönetmeni Muhammed Emre Duman ise, “Azerbaycan ve Türkiye arasında dostluk bağlarını kuvvetlendirmek bizim için büyük bir onur. Bu doğrultuda Bakü’de bu güzel organizasyonu yapan herkese çok teşekkür ediyorum aynı zamanda Haber Global Yönetim Kurulu Başkanı Elnur Abdullayev ve CEO’muz Mammad Gulmammadov’a çok teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Yorumlar (0)