Acun Ilıcalı'dan Erzurum'a dev yatırım

GÜNDEM 24.10.2023, 08:26 24.10.2023, 14:14
Acun Ilıcalı'dan Erzurum'a dev yatırım

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, iş insanı Fatih Melek ile birlikte Erzurum’da terlik fabrikası kurdu. Ilıcalı, memleketi Erzurum'a gelerek yeni fabrikasının açılışını gerçekleştirdi.

Çalışanlarının %80’lik kısmı kadınlardan oluşan, 500’ün üzerinde kişiye istihdam sağlayan 15.000m2’lik fabrikanın açılışı için büyük bir tören düzenlendi. Avrupa’nın en büyük eva terlik üreticilerinden biri haline gelen Trizone markasının Erzurum'un Ilıca ilçesinde yer alan fabrikası yıllık 12 milyon yüksek üretim kapasitesiyle bölgedeki kadın istihdamına katkı sağlayarak hem iç hem dış pazarda büyük ilgi görüyor.

Fabrikanın açılışına Acun Ilıcalı, Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, Erzurum İl Jandarma Komutanı Metin Düz ve firma sahibi Fatih Melek katıldı.

Trizone Hakkında: Birbirinden farklı 200 terlik modeli ile 10 milyon adetten fazla üretim yapan, Türkiye’deki başarısıyla adından söz ettiren “Trizone” markasının ürünleri 10’dan fazla ülkeye de ihraç ediliyor. Türkiye’de zincir mağazalar ve internet satış kanalları ile ürünlerini müşterilerine ulaştıran “Trizone”, erkek, kadın ve çocuk olmak üzere 3 ana grupta üretim yaparak hizmet veriyor.

Yorumlar (0)