Netflix'in iddialı dizilerinden "Élite"in romanı Türkiye’de

KİTAP 29.06.2021, 10:05 29.06.2021, 15:06
Netflix'in iddialı dizilerinden "Élite"in romanı Türkiye’de

Élite dizisinin ilk resmi romanı Arka Sıradakiler raflara geliyor. 18 Haziran'da 4. sezonuyla ekrana dönen diziden uyarlanan romanı dizinin senaristlerinden Abril Zamora kaleme aldı. 

Bugün ön siparişe açılacak olan romanı Teras Kitap yayımlıyor. 

Cumhur Mısırlıoğlu'nun çevirisini üstlendiği romanın arka kapak yazısında şu ifadeler yer alıyor; "Marina'nın yüzü ifadesizdi. Biraz sükûnet, belli belirsiz bir gülümseme. Ve daha bir sürü şey görebilirdiniz yüzünde, ama duygu namına hiçbir şey yoktu. İnsan böyle hunharca öldürüldüğünde yüzüne bir korku ya da şaşkınlık gelir, öyle değil mi? Fakat Marina'nın tüm dünyaya, ceset torbasının fermuarı çekilene dek gösterdiği son şey... hiçti. Tam bir hiç.

Las Encinas'ta geçen aşk, kıskançlık ve entrika dolu, alışıldık bir dönemin ardından, yıl sonu partisinde her şeyi gölgede bırakan bir şey olur: Marina havuzun başında ölü bulunmuştur. İşe, öğrencileri tek tek sorguya çekmekle başlayan müfettişin bütün planları, eline geçen isimsiz bir günlükle altüst olur. Günlüğü polise kim getirmiştir? Günlüğün sahibinin cinayetle bir bağlantısı var mıdır? Marina'dan neden bu kadar nefret ediyordur? Parçaları birleştirmek için filmi yılın başına sarmak zorunda kalan müfettiş, hikâyeyi bu kez bir de arka sıradakilerin ağzından dinlemek zorundadır.    
 
Netflix'in en çok sevilen dizilerinden Élite'in ilk resmi romanı Arka Sıradakiler şimdi Türkiye’de!"
 

Yorumlar (0)
26°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yaz ekranında senin favori dizin hangisi?
Yaz ekranında senin favori dizin hangisi?