2. SinemAnadolu Film Günleri 3 Mayıs’ta başlıyor!

KÜLTÜR SANAT 01.05.2023, 13:23 01.05.2023, 15:21
2. SinemAnadolu Film Günleri 3 Mayıs’ta başlıyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen ve Diyarbakır Kültür Sanat ve Sinema Derneği (DİSİNEDER) tarafından organize edilen “SinemAnadolu Film Günleri” nin ikincisine iki gün kaldı. Geçtiğimiz yıl büyük bir coşku ve heyecanla Diyarbakır’da düzenlenen 2. SinemAnadolu Film Günleri, bu yıl 3-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında İstanbul Rami Kütüphanesi’nde düzenlenecek.

Etkinlik kapsamında Anadolu’da çekilmiş ödüllü filmlerin gösterimleri gerçekleşirken, film gösterimleri sonrasında filmlerin yönetmenleri ve oyuncularıyla söyleşiler düzenlenecek. Rami Kütüphanesi’nin öğrencilerini ve sinema profesyonellerini bir araya getirmeyi amaçlayan etkinlik kapsamında, sinema atölyelerinin de düzenlenmesi planlanıyor. 5 gün boyunca katılımcılarına sinema coşkusu yaşatmayı planlayan etkinlik, sinema öğrencilerini ve sinemaseverleri 3-7 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Rami Kütüphanesi’ne bekliyor. Etkinlik kapsamındaki tüm etkinlikler, ücretsiz olarak katılımcılara sunulacak.

Ödüllü filmlerin gösterimi yapılacak

Disineder’i organizasyonu ve Rami Kütüphanesi’nin paydaşlığında gerçekleştirilecek olan 2. SinemAnadolu Film Günleri kapsamında; Atalay Taşdiken’in yönettiği “Hara”, Fatih Özcan’ın yönettiği “Mavzer”, İffet Eren Danışman Boz’un yönettiği “Turna Misali”, Banu Sıvacı’nın yönettiği “Güvercin” ve Metin Dağ’ın yönettiği “Kaf Kaf” filmlerinin gösterimleri yapılacak. Filmlerin gösteriminin ardından, filmlerin yönetmenleri ve oyuncularıyla filmler üzerine söyleşiler gerçekleşecek.

2. SinemAnadolu Film Günleri bünyesinde ayrıca atölye ve masterclass çalışmaları da yapılacak. Bu kapsamda; sevilen oyuncu Hatice Aslan ile “Oyunculuk Kariyeri” söyleşisi, usta oyuncu Ali Sürmeli ile masterclass çalışması ve oyuncu İpek Tuzcuoğlu ile “Anadolu’da Oyuncu Olmak” konulu söyleşiler yapılacak.

Yorumlar (0)