Alper Saldıran özel yetenekli öğrencilerle buluştu

KÜLTÜR SANAT 28.12.2023, 15:52 28.12.2023, 16:57
Alper Saldıran özel yetenekli öğrencilerle buluştu

Türkiye’nin dört bir yanından üstün başarılı, akademik potansiyeli yüksek öğrencileri seçen Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL), öğrencilerine üst düzey bir eğitim veriyor. Öğrencilerine kazandırdığı çağdaş akademik ve kültürel birikimle onları hem Türkiye’nin ve dünyanın en iyi üniversitelerine hazırlamayı hem de geleceği parlak dünya vatandaşları ve sosyal etki yaratan öncüler olarak yetiştirmeyi hedefleyen TEVİTÖL, bunu gerçekleştirirken maddi imkânı olmayan öğrenciler için de fırsat eşitliği yaratmayı amaçlıyor. TEVİTÖL’ün öğrencileri, daha küçük yaşlarında hem dünyada hem de ülkemizde eşine az rastlanır başarılara imza atarak isimlerini duyuruyor ve dünyanın en prestijli üniversitelerinin de dikkatini çekiyorlar.

Benzersiz öğrencilerin benzersiz okulu TEVİTÖL’ün Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü liderliğinde, TEVİTÖL Meslek Atölyeleri öğrenci ekibi tarafından organize edilen TEVİTÖL Meslek Atölyeleri’nin 7.’si, 27 Aralık 2023 Çarşamba günü gerçekleşti. Alanında uzman akademisyenlerin, sanatçıların, iş insanlarının, girişimcilerin yer aldığı birçok farklı meslek grubundan yetkin insanları TEVİTÖL öğrencileriyle bir araya getirmeyi amaçlayan TEVİTÖL Meslek Atölyeleri, öğrencilerin meslek seçimi ve kariyer planlarını yapmaları konusunda katkı sağlamayı hedefliyor.

Öğrenciler kariyerlerini şekillendirme sürecinde farklı meslekleri tanıdılar

7. Meslek Atölyeleri kapsamında tıp, moleküler biyoloji ve genetik, spor, güzel sanatlar, hukuk, mühendislik, mimari, moda ve tekstil, reklam ve pazarlama, iş dünyası, jeoloji, tarih, kişisel gelişim, uluslararası ilişkiler, gastronomi ve mutfak sanatları, işletme gibi çok sayıda farklı iş alanları ve disiplinlerden uzman isimler, TEVİTÖL’ün ülke ve dünya genelinde eşine az rastlanır başarılara imza atan öğrencileriyle buluştu. 280 öğrencinin katıldığı 7. Meslek Atölyeleri’nin açılış konuşmasını, aynı zamanda etkinliğin onur konuğu olan Kuika Yönetim Kurulu Başkanı Süreyya Ciliv gerçekleştirdi.

Sevilen oyuncu Alper Saldıran, Aygaz İnovasyon ve Pazarlarma Genel Müdür Yardımcısı Rıdvan Uçar, Doğuş Otomotiv İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi Genel Müdürü Ela Kulunyar, STFA İnşaat Grubu Genel Müdürü Recep Çimen, İltek Media Yönetim Kurulu Başkanı Ali Üstündağ, Optimum Tenis Akademisi Genel Müdürü Levent Turan, genel cerrahi uzmanı Doç. Dr. Tolga Canbak, bilgisayar ve yazılım mühendisi Albert Levi, kardiyoloji uzmanı Dr. Arda Şanlı Ökmen gibi isimlerin de katıldığı etkinlikte konuklar, öğrencilere hem kendileri ve kariyerleri hakkında bilgi verdiler hem de mesleklerinin avantajlarını, dezavantajlarını ve akademik süreçleri anlattılar. Öğrencilerin gelecek hayallerine ve ideallerine yön verebilmeleri hedefiyle düzenlenen atölyelerde konuşmacılar, kişisel donanımın önemi hakkında tavsiyeler vermeyi ihmal etmediler. Konuşmacıların, kendi alanlarına dair soruları da cevapladığı etkinlikte öğrenciler meslek seçimlerine yönelik değerlendirme yapma ve kariyerlerini şekillendirme sürecinde bilgi sahibi olma fırsatı buldular.

Yorumlar (0)