Altan Çelem’in kişisel sergisi “Yayın Akışı” Brieflyart’ta ziyarete açıldı!

KÜLTÜR SANAT 24.10.2023, 09:40 24.10.2023, 14:47
Altan Çelem’in kişisel sergisi “Yayın Akışı” Brieflyart’ta ziyarete açıldı!

Altan Çelem’in yeni kişisel sergisi “Yayın Akışı”, 19 Ekim’de Brieflyart’ta ziyarete açıldı! Yayın akışını sağlayan bir öğe olan televizyonun, aslında akmayan bir zamanın metaforu olarak izleyicilerin karşısına çıktığı “Yayın Akışı” sergisi, 12 Kasım 2023 tarihine kadar görülebilir.

Figüratif resmin önde gelen isimlerinden Altan Çelem, sanat yaşamının başlarından beri kente, insan ilişkilerine, insan tiplemelerine odaklanıyor. Sanatçı, resimlerinde gündelik hayattan kesitleri veya çelişkileri kendine özgü bir üslupla sunuyor.

“Yayın Akışı” ismi aslında akan bir zamana işaret ediyor gibi algılanmaya müsaitse de Altan Çelem’in bu ismi seçmesinin altında bir ironi yatıyor. Serginin seçkisinde yer alan resimlerin büyük çoğunluğunda bir kanepe üzerine yerleşmiş insanlar, kanepe önünde üzerleri yiyecek dolu bir sehpa ve bir televizyon yer alıyor. Yayın akışını sağlayan bir öğe olan televizyon, sergide aslında akmayan bir zamanın metaforu olarak sanatseverlerin karşısına çıkıyor.

Altan Çelem’in “Günlük”lerinin devamı niteliğindeki bu yeni sergisinde, boyayı katman katman kullanan sanatçı, mekânı ya da insanları kimi zaman silikleştirip kimi zaman belirginleştirirken zamanı her zamankinden daha belirsiz kılıyor.

An’a tanıklık edip tuvalini bir günlük gibi kullanan Altan Çelem’in “Yayın Akışı” başlıklı sergisi için hazırlanan katalog yazısı ise Prof. Burcu Pelvanoğlu’nun imzasını taşıyor.

“Yayın Akışı”, 12 Kasım 2023’e kadar salı-cumartesi günleri 11.00 – 19.00; pazar günleri 13.00 – 19.00 saatleri arasında Brieflyart’ta ziyaret edilebilir.

Yorumlar (0)