Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde bugün

KÜLTÜR SANAT 05.10.2020, 12:10 05.10.2020, 17:25
Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde bugün

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla 57. kez düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali film gösterimleri ve söyleşiler ile geçen ilk gününü geride bıraktı. Festival bugün de sinema dolu bir programla izleyicilerle buluşacak.

Ulusal yarışma ekipleriyle soru-cevap

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda Atalay Taşdiken imzalı “Kar Kırmızı” filminin söyleşisi saat 11.00’da, Reis Çelik’in yönettiği “Ölü Ekmeği” filminin söyleşisi saat 12.30’da film ekiplerinin katılımıyla AKM’nin yanında kurulan Basın Merkezi’nde gerçekleşecek.

“Dirlik Düzenlik” ve "Koku" Antalya'da

Nesimi Yetik’in yönettiği, bir anne ve iki kız arasındaki sevgi ile nefret arasında gidip gelen ilişkilerini ele alan “Dirlik Düzenlik” 19.20’de, sevginin ancak sevgi tarafından doğrulduğunu anlatan Yasin Çetin ve Barış Gördağ yönetmenliğindeki “Koku” 22.00’da, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında, film ekiplerinin katılımıyla Cam Piramit Yanında Yıldızların Altında 1 açık hava sinemasında beyazperdede olacak.

Heyecan devam ediyor

Macar yönetmen Lili Horvát’ın, aşk ve delilik arasındaki ince sınırı mercek altına aldığı “Belirsiz Bir Süre İçin Birlikteliğe Hazırlık” 19.20’de, 2006 yılında imza attığı “Esma’nın Sırrı – Grbavica”yla tüm dünyada hatırı sayılır bir başarı elde eden Bosnalı yönetmen Jasmila Žbanić’in kamerasını bir kez daha Bosna Savaşı’na çevirdiği “Nereye Gidiyorsun Aida?” 22.00’da Konyaaltı Sahili’ndeki Yıldızların Altında 2 açık hava sinemasında izleyicilerle buluşacak.

Belgesel yarışmasında 3 film gösterilecek

Stella Sema Yeşiltaç’ın kendi aile hikâyesi üzerinden Almanya’ya göç eden farklı kuşaktan işçilerin neler yaşadıklarını sorguladığı “Eğer Ruh Donarsa…” 19.20’de, kar fırtınası nedeniyle elektriksiz kalan İzmit’te arıza gidermeye çalışan işçilerin zorlu mücadelelerini anlatan Metin Avdaç imzalı “Tipi” ile Selin Şeknköken’in yönetmenliğinde sadece sol gözünü kırpma yetisiyle yaşayan ressam ve fotoğraf sanatçısı Ali Arif Ersen’in hayatını konu alan “Yangın Yerinde Orkideler” ise 21.30’da ücretsiz olarak AKM, Amfi Tiyatro’daki Yıldızlar Altında 3 açık hava sinemasında beyazperdede olacak.

Damla Sönmez kaonu olacak

Altın Portakal Sinema Okulu festivalin sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek söyleşi ve röportaj videoları ile Türkiye’nin dört bir yanından sinemaseverlere de ulaşacak. Bugün sinema yazarı Evrim Kaya moderatörlüğünde oyuncu Damla Sönmez ile “Türkiye’de Kadın Oyuncu Olmak” başlıklı söyleşi festival youtube kanalında olacak.

Film Forum başlıyor

Olena Yershova Yıldız direktörlüğünde yedinci kez düzenlenen Antalya Film Forum bugün başlıyor. Salgın nedeniyle çevrimiçi gerçekleşecek Forum’da platformların kazanan projeleri 7 Ekim’de açıklanacak.

Yorumlar (0)
22°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Senin favori çiftin hangisi?
Senin favori çiftin hangisi?