"Aydınlıkevler" Adana, Mersin, Antalya ve İzmir seyircisiyle buluşacak

KÜLTÜR SANAT 27.09.2023, 10:44 27.09.2023, 11:05
"Aydınlıkevler" Adana, Mersin, Antalya ve İzmir seyircisiyle buluşacak

Yapımını BKM’nin üstlendiği, Demet Akbağ’ın performansı ile Yılmaz Erdoğan’ın kalemini buluşturan ‘Aydınlıkevler’ ekim ayında turneye çıkıyor. Yaz aylarındaki oyunların ardından yeniden çeşitli illerde sahnelenmeye hazırlanan ‘Aydınlıkevler’ Adana, Mersin, Antalya ve İzmir seyircisiyle buluşacak.

Yoğun ilgi gören ve her oyun ayakta alkışlanan ‘Aydınlıkevler’, 2 Ekim Adana Çukurova Üniversitesi Açıkhava Tiyatrosu’nda, 3 Ekim Mersin Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Oyun bu tarihlerde Adanalı ve Mersinli seyircilerin karşısına ilk kez çıkacak. Oyunun sonraki durakları 12 Ekim Antalya Açıkhava Tiyatrosu ve 19 Ekim’de ise İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda Antalyalı ve İzmirli tiyatroseverler ile buluşacak.

OYUN TAKVİMİ

  • TARİH: 2 Ekim Pazartesi SAAT: 21.00 YER: Adana Çukurova Üniversitesi Açıkhava Tiyatrosu
  • TARİH: 3 Ekim Salı SAAT: 21.00 YER:  Mersin Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi
  • TARİH: 12 Ekim Perşembe SAAT: 21.00          YER: Antalya Açıkhava Tiyatrosu
  • TARİH: 19 Ekim Perşembe SAAT: 21.00          YER: İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Demet Akbağ’ın yanı sıra Salih Bademci, Burak Dakak ve Sinem Ünsal’ın performansları ile büyük övgü topladığı ‘Aydınlıkevler’ 70’li yılların samimiyetini sahneye aktarmaya devam ediyor. Yönetmenliğini Serdar Biliş’in proje yapımcılığını Nisan Ceren Özerten’in üstlendiği, Cem Yılmazer imzalı sahne tasarımı ve Tuluğ Tırpan’ın orijinal bestelerinin yanı sıra Mustafa Olgan’ın canlı müzikleri ile de beğeni toplayan ‘Aydınlıkevler’in kadrosunda genç kuşağın yetenekli ve sevilen oyuncuları Sevda Baş, Nebi Tolga Yılmaz, Barkın Sarp, Ömer Güneş, Kiraz Tosun’un yanı sıra, usta oyuncu Caner Alkaya da yer alıyor.

Yorumlar (0)