Ayvalık Uluslararası Film Festivali biletleri satışa çıkıyor

KÜLTÜR SANAT 04.09.2023, 09:56 04.09.2023, 15:54
Ayvalık Uluslararası Film Festivali biletleri satışa çıkıyor

14-19 Eylül tarihleri arasında yılın merakla beklenen yerli ve yabancı yapımlarını izleyiciyle buluşturacak Ayvalık Uluslararası Film Festivali için biletler 8 Eylül’de Biletix ve Ayvalık’taki Küçük Han’da açılacak gişeden satışa çıkıyor. Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi, Sanat Fabrikası Tiyatrosu, Ayvalık Belediyesi Büyük Park Amfitiyatro‘da yapılacak film gösterimleri için tam bilet 80 TLindirimli bilet 50 TL olurken, ASKEV ve Eski Köylü Pazarı Meydanı’ndaki gösterimler ücretsiz gerçekleştirilecek.

Seyir Derneği tarafından düzenlenen Ayvalık Uluslararası Film FestivaliTodd Haynes imzalı May December filmiyle açılacak. 14 Eylül’de Ayvalık Belediyesi Büyük Park Amiftiyatro’da gerçekleşecek açılış töreninin ardından gösterilecek Julianne Moore ve Natalie Portman’ın başrollerde yer aldığı May December, yirmi yıl önce basını meşgul eden bir skandalın, çekilecek bir film nedeniyle tekrar gündeme gelmesini konu alıyor. Açılış filmi May December için, kategori ayrımı olmaksızın tüm biletler 100 TL’den satışa sunulacak.

Ayvalık Uluslararası Film Festivali çerçevesinde Uluslararası SeçkiSinema Yapmaya Çalışırkenİlk FilmlerVe AyvalıkGodard’a SaygıAnılarına ve uzun metraj, kısa ile belgesel filmlerin yer aldığı Türkiye’den Filmler bölümlerinde toplam 57 film gösterilecek. Festival, gösterimlerin yanı sıra film ekiplerinin katılımıyla gösterim sonrası söyleşilere, filmlerin temalarından hareketle düzenlenecek panellere, Ay Yapım’ın desteğiyle gerçekleşecek Türkiye’nin farklı üniversitelerinden öğrencilerin hem çeşitli atölyelerde eğitim alacakları hem de festivalde çalışma deneyimi kazanacakları Genç Sinema programına ev sahipliği yapacak. Ayrıca festival, Finansbank Minik Eller Büyük Hayaller sponsorluğunda ve Hollanda Konsolosluğu’nun katkılarıyla 17 Eylül’de Sabancı Yaratıcı Teknolojiler Atölyesi’nde tüm güne yayılan farklı etkinliklerle dolu Seyir Çocuk Günü’nü de ilk kez düzenleyecek.

Ayvalık Uluslararası Film Festivali; Ayvalık BelediyesiCultureCivicBilginer-Melin Ayvalık Sanat Kültür Eğitim Vakfı, Kürşat AyvalıkParibu CineverseO3 Medya, OGM PicturesGold FilmKendine Has, Boyner, MUBI, Manzara Ayvalık, Nil House, Çamlık Gazinosu Aile Çay Bahçesi, Esra Başak-Ela Başak Atakan, Eren-Alptekin Coşkun, Fatma-Mustafa Kürşat, İnci Vural, Ayvalıkzadeçöp(m)adam, Ayvalık Ticaret Odası’nın değerli katkılarıyla gerçekleşecek.

Ayvalık Uluslararası Film Festivali, Mey|Diageo’nun katkılarıyla geçen yıl ilk kez verdiği “Yeni Bir …” Ödülü’nü bu yıl da vermeye devam ediyor. Festivalin, genç sinemacıların yetişmesi ve teşvik edilmesi konusundaki amacını da yerine getiren, kültür ve sanatın hayatımızdaki önemine inanan Mey|Diageo’nun katkılarıyla verilecek 50.000 TL değerindeki ödülün sahibi festivalin açılış gecesinde açıklanacak. “Yeni Bir …” Ödülü’nün seçici kurulunda ise, yönetmen, senarist, yazar, yapımcı ve ressam Tayfun Pirselimoğlu, yapımcı Dilde Mahalli, kurgucu ve yönetmen Eytan İpeker, sinema yazarı-film programcısı Nil Kural ve oyuncu Selen Uçer yer alıyor.

Yorumlar (0)