BaBa ZuLa'dan 'Hayvan Gibi' geliyor

KÜLTÜR SANAT 30.09.2020, 16:50
BaBa ZuLa'dan 'Hayvan Gibi' geliyor

Kariyerlerinde 25. yılı geride bırakan BaBa ZuLa, diskografilerinin 12. albümü ve tamamen canlı olan ilk albüm kaydı olan 'Hayvan Gibi'yi 2 Ekim'de Gülbaba Records etiketiyle, şirketin yayınlanan ilk albümü olarak piyasaya çıkarıyor. 

'Konsept' bir albüm olan 'Hayvan Gibi'de her parça, adını bir başka hayvandan alıyor ve grup için önemli hikâyelere sahip. Bu hikayeler albümün içinde aynı zamanda yapımcı olan Murat Ertel tarafından kendi çizdiği hayvanlar ve el yazısı ile anlatılıyor. 

Albümün en önemli özelliği ise; 'direct to disc’ yani plağa direkt kayıt teknolojisiyle bir tane bile kesme, biçme ve edit bile yapılmadan tek seferde kaydedilmesi. Night Dreamer’ın tek seferlik, diske canlı kayıt projesinin 5. albümü olarak, BaBa ZuLa bu albümdeki tüm şarkıları stüdyoda canlı olarak çaldı.

Albümde kendi tasarladığı elektro sazı çalan Osman Murat Ertel'in başında olduğu ekip, Levent Akman (kaşık, ziller, makineler, elektronikler), Ümit Adakale (darbuka, davul, perküsyon) ve yine kendi enstrümanını tasarlayan Periklis Tsoukalas (elektrikli bariton ud, vokal)'den oluşuyor. 

Albümün çift plak versiyonu Türkiye'de Ekim ayı sonunda piyasalarda olacak.

'Hayvan Gibi' şarkı listesi

  • 1. Küçük Kurbağa
  • 2. Sıpa Dub
  • 3. Kelebekler Kuşlar
  • 4. 4 Nal
  • 5. Tavus Havası
  • 6. Çöl Aslanları
Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Senin favori çiftin hangisi?
Senin favori çiftin hangisi?