“Bandırma Füze Kulübü” dünya prömiyerini “Meta Film Festivali”nde yaptı

KÜLTÜR SANAT 02.11.2022, 13:14 02.11.2022, 13:19
“Bandırma Füze Kulübü” dünya prömiyerini “Meta Film Festivali”nde yaptı

İlk kez, Orta Doğu’daki  özel sektörle birlikte sinema sektörü paydaşlarını bir araya getiren, ulusal ve uluslararası katılımcılarla Dubai’de birincisi düzenlenen “META Film Festivali”ne davetli olarak katılan “Bandırma Füze Kulübü” ekibi büyük ilgi gördü. Deniz Can Aktaş, Atay Yıldız ve Aslı Bekiroğlu’nun katıldığı galada film dünya premiere’ini gerçekleştirdi.

Sinema sektöründe yeni bir festival olarak 27-29 Ekim tarihleri arasında Dubai'de düzenlenen Meta Film Festivali’nde “Bandırma Füze Kulübü” rüzgarı esti. Deniz Can Aktaş, Atay Yıldız ve Aslı Bekiroğlu’nun katıldığı etkinlikte oyuncular gösterim öncesi kırmızı halıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yarışma bölümlerine ek olarak ülkelerinde ses getirmiş 40’a yakın uluslararası filmin davetli olduğu festivalde ışıldayan “Bandırma Füze Kulübü” Türkiye’deki vizyon yolculuğuna da devam ediyor.

İzleyenlerin gözyaşları içinde kaldıkları ama yüzlerinde tebessüm ve gururla salondan ayrıldıkları film, unutulup yok sayılmış geçmişimize ışık tutuyor. Gerçek olaylardan esinlenen, kahramanlarından bazılarının hayatta olduğu, TRT ve Dijital Sanatlar ortak yapımı “Bandırma Füze Kulübü” uzaya füze göndermek gibi imkansız görünen başarılara imza atan gençlerin yarım kalan başarıları, engellenmiş hayalleri, sevdanın ilk kıpırtılarını beyazperdeye taşıyor.

Yorumlar (0)