“Bembeyaz”, Altın Portakal’da yarışacak

KÜLTÜR SANAT 29.09.2021, 12:03
“Bembeyaz”, Altın Portakal’da yarışacak

Necip Çağhan Özdemir’in yazıp yönettiği ilk uzun metraj filmi, başrollerini Mert Fırat, Ece Çeşmioğlu ve İnanç Konukçu’nun paylaştığı “Bembeyaz”, Altın Portakal’da yarışacak. 

Dünya prömiyerini haziran ayında Çin’de düzenlenen 24. Uluslararası Şanghay Film Festivali Ana Yarışması kapsamında yapan “Bembeyaz”, Türkiye prömiyerini ise 2-9 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenen 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gerçekleştirecek.

Festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alan “Bembeyaz”ın gösterimi, 6 Ekim 2021 Çarşamba akşamı saat 19.30’da Yıldızların Altında 1’de gerçekleşecek.

Vural (Mert Fırat) 30’lu yaşlarının ortalarında, ABD konsolosluğunun karşısında pasaport fotoğrafları çeken bir dükkânı kalp hastası babası İbrahim ile birlikte çekip çeviren, evli ve bir çocuk babası, dindar bir aileden gelen bir adamdır. Her fırsatta oğluna doğruyu ve iyiyi öğütleyen bu adamın herkesten sakladığı bir sırrı vardır: Aynı mahallede oturan Sonay (Ece Çeşmioğlu) ile ilişkisi. Bunalımda olan Sonay’dan öğrenmek üzere olduğu şey ise tüm hayatını bir daha eskisi gibi olmayacak şekilde değiştirecektir.

Necip Çağhan Özdemir’in senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği Ganador Productions yapımı “Bembeyaz”ın başrollerini Mert Fırat, Ece Çeşmioğlu ve İnanç Konukçu paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda aynı zamanda Rıza Akın, Kubilay Tunçer, Esra Ergün, Sarp Tanış, Gonca Küçükardalı, Erdem Kaynarca, Kamer Çelenk, Sencar Sağdıç, Koray Can Yanaşık, Aydın Yapıcı ve Ece Ertez rol alıyor. “Bembeyaz”ın yapımcılığını Ahmet Berk Özdemir, Necip Çağhan Özdemir, Mustafa Karadeniz, Selami Onur ve Arzu Şelale Seyhan üstleniyor.

“Bembeyaz”, 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ardından 25 Eylül-2 Ekim 2021 tarihlerinde İtalya’da düzenlenen Bari Uluslararası Film Festivali’nde ve 21 Ekim-3 Kasım 2021 tarihlerinde Brezilya’da gerçekleşecek Sao Paulo Uluslararası Film Festivali’nde yolculuğuna devam edecek.

Yorumlar (0)