Berlin Film Festivali’nin jürisinde ödüllü yönetmenler

KÜLTÜR SANAT 03.02.2021, 09:39 03.02.2021, 14:20
Berlin Film Festivali’nin jürisinde ödüllü yönetmenler

71. Berlin Film Festivali’nin uluslararası yarışmasında görev yapacak jüri üyeleri belli oldu. Bu yıl fiziksel gösterimlerini haziran ayına erteleyen festival, Altın Ayı kazanan altı yönetmeni jüriye taşıyor.

Geçtiğimiz yılın fiziksel ortamda yapılabilen son uluslararası film festivallerinden birisi olan Berlinale‘nin bu yıl iki aşamalı bir programla düzenleneceği daha önce duyurulmuştu. Buna göre festival 1-5 Mart tarihleri arasında sinema sektörüne yönelik etkinliklerini gerçekleştirecek. Bu sırada festivalin yarışmalarında yer alacak filmlerin basına ve jüriye yönelik gösterimleri de gerçekleştirilecek, sonrasında ödül kazananlar açıklanacak.

Ödüller ise festivalin 9-20 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan seyircilerin de kabul edileceği Yaz Özel (Summer Special) programı bünyesinde sahiplerini bulacak. Filmlerin geniş çaplı fiziksel gösterimleri de bu program bünyesinde gerçekleştirilecek.

Festival aynı zamanda bu yıl jüri formatında da bir değişikliğe gidiyor. Buna göre bu yıl festivalin ana yarışma jürisi daha önce filmleriyle Altın Ayı kazanmış altı yönetmenden oluşacak. Bu yıl herhangi bir jüri başkanı olmayacak ve jüri kararlarını Berlin’de kendisi için özel olarak düzenlenecek fiziksel gösterimler sonrasında alacak. 71. Berlin Film Festivali’nde görev yapacak Altın Ayı ödüllü yönetmenler şunlar: Ildikó Enyedi, Nadav Lapid, Adina Pintilie, Jasmila Žbanić, Mohammad Rasoulof ve Gianfranco Rosi.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Senin favori yeni sezon dizin hangisi?
Senin favori yeni sezon dizin hangisi?