Borusan Sanat'ta bu hafta

KÜLTÜR SANAT 26.07.2021, 15:50
Borusan Sanat'ta bu hafta

Çevrim içi video platformu borusansanat.tv, bu sezon için ücretsiz konser kayıtlarının sonuncuyla ekranlarınızda olacak. 1 Ağustos Pazar günü 11.30’da yayınlanacak konserde 2018 yılında “En İyi Çağdaş Müzik” kategorisinde ICMA ödülüne layık görülen orkestra şefi Alexander Liebreich, BİFO ile buluşuyor. 

Arvo Pärt’in yaylı çalgılar orkestrası için 2006’da yazdığı Für Lennart in Memoriam, Joseph Haydn’ın Adagio’sunun kendi cenazesinde çalınmasını vasiyet ettiği Trauer Senfonisi ve Richard Strauss’un birbirinin içinden doğan ezgileriyle “dönüşümler”i canlandırdığı yaylı çalgılar için başyapıtı Metamorphosen borusansanat.tv üzerinden izleyicilere ulaşacak.   

1 Ağustos Pazar günü saat 11.30’da yayınlanacak konser öncesinde, saat 11.00’de Nisan Ak konser öncesi keyifli sohbetleriyle borusansanat.tv’de olacak.

Borusan Sanat’ın hem radyo hem de ekranlardan izleyiciye ulaştığı birbirinden renkli 2020-21 sezonu bu konserle sona erecek. Yeni sezonda yepyeni konserlerle Borusan Sanat müzikseverlerle buluşmaya devam edecek.

Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Yaz ekranında favori kadın dizi karakterin hangisi?
Yaz ekranında favori kadın dizi karakterin hangisi?