DasDas'ta tiyatro ve komedi keyfi sürüyor

KÜLTÜR SANAT 25.04.2022, 10:10 25.04.2022, 17:00
DasDas'ta tiyatro ve komedi keyfi sürüyor

DasDas, bu sezon perde açan tiyatro oyunlarının yanı sıra ‘Zengin Mutfağı’, ‘Vahşet Tanrısı’, ‘Westend / Batının Sonu’ ve ‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ gibi sezonlardır ilgiyle izlenen oyunlarını tiyatroseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Yeni haftada ‘Bir Istakozu Öldürmenin En İnsancıl Yolu’ DasDas’a konuk olurken ‘TuzBiber Stand Up’ kulübünün şovları ve Deniz Göktaş’ın tek kişilik gösterisi komedi dolu bir haftanın habercisi oluyor.

Usta oyuncu Şener Şen’in Gizem Ergün, Kutay Sandıkçı, Onay Kaya ve Uğur Arda Başkan’dan oluşan genç bir ekiple bir araya geldiği ‘Zengin Mutfağı’, DasDas Sahne’de tiyatroseverlerle buluşuyor. 25 ve 26 Nisan akşamlarının yanı sıra 3, 4 ve 5 Mayıs akşamları 20.30’da sergilenecek olan oyun, Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansımasını ele alıyor.

27 Nisan ve 6 Mayıs akşamları sergilenecek olan ‘Vahşet Tanrısı’; Binnur Kaya, Dolunay Soysert, Güven Kıraç ve Levent Ülgen’i DasDas Sahne’de buluşturuyor. Yasmina Reza imzalı oyun, uzlaşmak için bir araya gelen ebeveynlerin hikayesini eğlenceli bir dille sahneye taşıyor.

‘Bir Istakozu Öldürmenin En İnsancıl Yolu’, 27 Nisan akşamı 21.00’de DasDas Atölye’ye konuk oluyor. Duncan Macmillan imzası taşıyan oyunda 14 yaşına yaptığı yolculukla donmuş geçmişini, geleceğini ve bugününü en insancıl yöntemle eritmeye çalışan 45 yaşındaki Loretta’ya Evrim Doğan hayat verirken oyunu Deniz Ekinci yönetiyor.

‘TuzBiber Stand Up’ kulübü üyeleri, 27 Nisan akşamı 21.30’da eğlenceyi DasDas Paribu Sahnesi’ne taşıyor. Heyecanla beklenen gecede Caner Omur, Berkan Karadede, Cemil Marki, İsmail Türküsev ve Cüneyt Nergiz, izleyenlere keyifli anlar yaşatacak.

Moritz Rinke imzalı ‘Westend / Batının Sonu’, Charlotte ve Eduard’ın eski arkadaşlarını ve komşularını ağırladıkları gece üzerinden bu yüzyılın tüm bireysel trajedilerinin komedisini sarsıcı bir dille ortaya koyuyor. 28 Nisan akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de sanatseverlerle buluşacak yapımın kadrosunda ise Evren Bingöl, Gün Koper, Mert Fırat, Naz Çağla Irmak, Pervin Bağdat ve Tülin Özen yer alıyor.

DasDas Sahne, tiyatroseverleri 29 Nisan akşamı 20.30’da Shakespeare’in ünlü tragedyası ‘Romeo & Juliet’ ile buluşturuyor. Deniz Can Aktaş’ın Romeo’ya Naz Çağla Irmak ise Juliet’e hayat verdiği yapımın yönetmenliğini Mert Fırat ve Nagihan Gürkan üstleniyor. İki düşman ailenin birbirlerine aşık çocuklarının hikayesinin ele alındığı oyunda Aktaş ve Irmak’a sahnede Ayberk Aladar, Barış Gönenen, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Can Avcı, Ceren Boz, Erdem Akakçe, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Hülya Gülşen, Onur Tanyeri, Sinan Gülşen ve Ümit Erlim eşlik ediyor.

Berfu Öngören, Pelin Ermiş ve Talha Kaya’nın sahneyi paylaştığı ‘Bir İhtimal Daha Var’ 29 Nisan ve 6 Mayıs akşamları 21.00’de DasDas Atölye’de olacak. Hayatın hızla değişen değerlerini, doğaya dönüş modasını, bilginin ve deneyimin değersizleşmesini günümüz İstanbul’unda işsizlikle mücadele etmeyi bırakıp doğaya kaçan iki üniversite mezunu üzerinden keşfeden oyun, Ebru Nihan Celkan imzası taşırken Barış Gönenen tarafından yönetiliyor.

Kadınların her akşam başlayan elektrik kesintileri sırasında kaybolduğu distopik bir dünyada geçen ‘Bir Barda Bir Gece’, 30 Nisan günü 17.00 ve 21.00’de DasDas Atölye’de sahnelenecek. Nurgül Yeşilçay ve Afra Saraçoğlu’nun sahneyi paylaştığı Lulu Raczka imzalı oyun, arkadaşını bulmak için bir bara giden lise öğrencisi ile barın tek çalışanı kadın arasındaki gerilimin hiç bitmediği bir geceyi ele alıyor.

Deniz Göktaş, 30 Nisan akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de izleyiciyle buluşacak. Politik ve kara mizah esintili gösteri, seyircilere eğlenceli dakikalar sunacak.

Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye uyarlanan ‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’, 4 Mayıs akşamı 21.00’de DasDas Atölye’de olacak. Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında sergilenecek olan oyun; Ceren Boz, Ümit Erlim, Sabahattin Yakut, Nihan Işık’ı aynı sahnede buluştururken kendini bilmek ve bulmak arasındaki kayboluş hikayesini seyirciye aktaracak.

Yorumlar (0)