“Eksik” oyununun galası gerçekleşti

KÜLTÜR SANAT 01.11.2023, 09:43 01.11.2023, 15:10
“Eksik” oyununun galası gerçekleşti

Levent Can, Hande Doğandemir ve Erdem Kaynarca’nın aynı sahneyi paylaştığı “Eksik” oyununun galası, 31 Ekim Çarşamba akşamı Maximum UNIQ Box’ta gerçekleşti! Aksel Bonfil’in yazıp yönettiği, Kadar yapımı “Eksik”in galasına yoğun ilgi gösteren davetliler, oyun sonunda ekibi ayakta alkışladılar. bom! gazetenin katkılarıyla düzenlenen gala, Esra Dermancıoğlu, Cengiz Bozkurt, Tolga Sarıtaş, Sahra Şaş, Ömer Faruk Sorak, Birol Namoğlu, Derya Beşerler, Yasemin Szawlowski, Berkan Karabulut, Lale Onuk, Ali Yağcı, Hanzade Durmuş, Anta Toros, Suna Keskin ve Serra Pirinç gibi birçok tanınmış ismin katılımıyla gerçekleşti.

Datça’da hiçliğin ortasında bir çiftlik evi… Vazgeçmiş bir baba, çabalayan bir oğul ve yorgun bir sevgili... Yılın en sıcak günü…

Metin, annesinin bir trafik kazası sonucu komada olduğunu haber vermek için babası Kartal’ın yanına, Datça’daki çiftlik evine gelir. Kartal sıcaklardan, Derya telefonun çekmemesinden yakınır. Metin’in ise tek isteği hayatındaki ilişkileri yoluna koymaktır. Yirmi dört saat içinde her şey tepetaklak olur. Geçmişten gelen sırlar, aile içi hesaplaşmalar, gidenler, kalanlar ve zaten hep eksik olanlar… Dramatik ama aynı zamanda komik bir aile olma çabası… Hepimizinki gibi…

Aksel Bonfil’in kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda oturduğu “Eksik”te sahneyi Levent Can, Hande Doğandemir ve Erdem Kaynarca paylaşıyor. Yapımcılığını Begüm Ertuğrul’un, uygulayıcı yapımcılığını Omnia’nın üstlendiği oyunun dekor tasarımı Berçin Mayruk’un, ışık tasarımı Alev Topal’ın, müzikleri ise Tayfun Karatekin’in imzasını taşıyor. Tek perdelik “Eksik”, Kadar’ın ilk tiyatro oyunu olarak Arkas Holding, Jungle Kreatif, Mey|Diageo, Ares Media, Altınyıldız Classics ve BMS Mobilya’nın kurumsal destekleriyle sahneye konuyor.

Galasının ardından 6 Kasım 2023 Pazartesi akşamı saat 20.30’da Fişekhane Ana Sahne’de seyirciyle buluşacak olan “Eksik”in biletleri Biletinial’dan ve tiyatrolar.com.tr’den temin edilebilir.

Yorumlar (0)