Erdal Beşikçioğlu: Aşkı ve Bolşevik devrimini anlatıyoruz

KÜLTÜR SANAT 20.02.2021, 11:13
Erdal Beşikçioğlu: Aşkı ve Bolşevik devrimini anlatıyoruz

Fişekhane, kültür sanat ve gastronomi alanındaki faaliyetlerine başladı. Çekimleri Fişekhane’de gerçekleşen, Erdal Beşikçioğlu’nun yönetmenliğinde sahneye konulan ‘Nina-İçi Doldurulmuş Martıların Hassasiyeti’ oyunu online olarak  ilk kez seyirciyle buluşuyor.

Erdal Beşikçioğlu, Elvin Beşikçioğlu ve Ünsal Coşar’ı sahnede buluşturan Tatbikat Sahnesi oyunu, 20 Şubat 2021 akşamı online olarak “Seyretix” platformu üzerinden izlenebilecek.

Biletleri Biletix’te satışta olan ‘Nina’, Tatbikat Sahnesi’nin ‘Fahrenheit 451’ ile başlattığı ve ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ ile devam eden online oyun serisinin üçüncü prodüksiyonu oldu. 

Tiyatro klasiği Martı oyununun üç ana karakterini Matei Vizniec’in kalemiyle 1917 devrimi dönemine taşıyan oyun, savaşların ortasında insani hesaplaşmaları konu ediniyor. Oyunun yönetmeni ve oyuncusu Erdal Beşikçioğlu, ‘’Nina, aşkın ve Bolşevik Devriminin kişiler üzerinden anlatıldığı bir hikaye. Yer yer dışarıdan bakıyoruz ve gülüyoruz. Yer yer içinde onlarla beraber olup ağlıyoruz. Bütün duyguları beraber yaşadığımız şahane bir eser’’ şeklinde konuştu.

Oyun, 20 Şubat Cumartesi akşamı saat 20.30'da gösterimde olacak. 

Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
En şık dizi karakteri hangisi?
En şık dizi karakteri hangisi?