Göksenin'in "The Dream" klibi dünya ikincisi oldu

KÜLTÜR SANAT 10.03.2021, 15:56 10.03.2021, 16:53
Göksenin'in "The Dream" klibi dünya ikincisi oldu

Göksenin'in “Women’s Blues” albümünün Mert Gider yönetmenliğinde çekilen ilk klibi "The Dream", "Kadınların Özgürlüğü Uluslararası Şarkı Yarışması Müzik Klibi" kategorisinde dünya 2.'si oldu. "The Dream" Göksenin'in deyimiyle "her kadının cinsiyetlerinden ötürü yaşadığı minimum sıkıntıyı; en temel bir blues melodisiyle ve en temel Anadolu ritimlerinden biriyle" anlatıyor.

Her kültürden kadınların bu sıkıntılara maruz kaldığının altını çizmek için "The Dream" şarkısının klibinde Roman dansı, Zeybetiko, Blues dansı, Afrika kabile dansı, Flamenko dansı, soul dansı, oryantal, salsa, hip-hop dansı gibi farklı dans türlerine yer verildi.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmanın jüri üyeleri arasında; Sandy Ramos (Dixie Chicks, Faith Hill, Anne Murray, Kenny Rogers, Rhett Akins'in şarkı yazarı); Brent Backhus (The Whispers, John Lee Hooker, Solomon Burke'ün ses mühendisi); Kim Krizan (En İyi Uyarlama Senaryo dalında Akademi Ödülü ve Writers Guild Award sahibi ünlü yazar ve oyuncu); ve Diana Williamson (101 Tips and Tricks of Successful Songwriting kitabının yazarı) gibi isimler yer alıyor.

Yorumlar (0)
14°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Camdaki Kız'da favori karakterin kim?
Camdaki Kız'da favori karakterin kim?