Köprüde Buluşmalar “Work in Progress” başvuruları başladı

KÜLTÜR SANAT 12.01.2021, 16:03
Köprüde Buluşmalar “Work in Progress” başvuruları başladı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen Köprüde Buluşmalar 2021 “Work in Progress” başvuruları başladı. Work in Progress başvuruları 17 Şubat 2021 tarihinde sona eriyor.

Köprüde Buluşmalar 7-8-9 Nisan 2021 tarihlerinde çevrim içi olarak düzenleniyor. Köprüde Buluşmalar 16. yılında Anadolu Efes’in desteğiyle Türkiye’den ve komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri uluslararası sinema profesyonelleriyle buluşturmaya devam ediyor.

Work in Progress, Türkiye’den post-prodüksiyon aşamasındaki uzun metraj filmlerin ve belgesellerin ilk uluslararası sunumlarını yaparken aynı zamanda filmlerin tamamlanmasına destek olmayı amaçlıyor.

Work in Progress’e seçilen filmlerin yönetmen ve yapımcıları atölye öncesi sunum teknikleri, dağıtım ve pazarlama üzerine bir çalışma yapacaklar.

Atölye sırasında filmlerin yönetmen ve yapımcıları yalnızca profesyonellere (dağıtımcılar, festival veya fon yöneticileri, TV kanal temsilcileri) açık özel sunumlar yapacak ve atölye sonunda uluslararası jüri tarafından ödül almaya hak kazanan filmler belirlenecek.

Filmlerin yapımcısına verilecek olan Work in Progress ödülleri:

  • 30.000 TL Anadolu Efes Ödülü
  • Cine Chromatix Post-prodüksiyon Ödülü
  • Başka Sinema Ödülü
  • Daire Creative Görsel Tasarım Ödülü
  • TRT'nin katkılarıyla gerçekleştirilen Köprüde Buluşmalar'da, Work in Progress başvuruları 17 Şubat 2021’de sona erecek.
Yorumlar (0)
orta şiddetli yağmur
Günün Anketi Tümü
En şık dizi karakteri hangisi?
En şık dizi karakteri hangisi?