“Küheylan”ı 1 yılda 30 bin kişi izledi

KÜLTÜR SANAT 15.02.2024, 13:48 15.02.2024, 19:27
“Küheylan”ı 1 yılda 30 bin kişi izledi

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve PiuEntertainment ortak yapımı ile seyirci karşısına çıkan efsane oyun “Küheylan”, sahnede 1’inci yılını kutluyor. Geçtiğimiz bir yılda 25 kez sahnelenen Küheylan’ı bugüne kadar 30 bin kişi izledi. Kapalı gişe devam eden “Küheylan”, görkemli prodüksiyonu, çarpıcı hikayesi, etkileyici kostüm ve maske tasarımlarıyla 24 Şubat’ta UNIQ Hall’detiyatroseverlerle buluşacak.

Peter Shaffer’ın gerçek bir hikayeden esinlenerekkaleme aldığı Küheylan, 1970’li yıllarda Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde sahnelendi. Türkiye’de Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve PiuEntertainment ortak yapımı ile bir yıl önce sahnelenmeye başlanan Küheylan, ikinci sezonunda da kapalı gişe olarak yoluna devam ediyor. “Küheylan”,aldığı ödüller ve 25 oyunda 30 bin seyirciye ulaşmasıyla da başarısını kanıtladı.

İzleyicinin yoğun ilgisiyle sahnelenmeye devam eden “Küheylan”ın başrollerinde; Kerem Alışık (MartinDysart), Emir Özden (Alan), Hatice Aslan (Dora), Devrim Nas (Frank), Açelya Devrim Yılhan (Hesther), Gizem Katmer (Jill), Dilara Ük (Hemşire), Bertan Dirikolu (Dalton), Sercan Batık (Atlı) ve Oğuzhan Keskin (Maya) yer alıyor.

Tutkularının esiri olup gerçekleştirdiği korkunç bir olaydan ötürü hastaneye yatırılan 17 yaşındaki Alan Strang (Emir Özden) ile onu analiz eden ve iyileştirmeye çalışan psikiyatrist Martin Dysart’ın (Kerem Alışık) hikayesini konu aldığı oyun, Barış Erdenk’in rejisi ile sahneleniyor.

Yorumlar (0)