Kumbaracı50’den “Duvarda İzin Olsun” çağrısı

KÜLTÜR SANAT 08.10.2020, 11:50 08.10.2020, 13:32
Kumbaracı50’den “Duvarda İzin Olsun” çağrısı

Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeniyle mart ayından beri kapalı olan ve oyunlarını sahneleyemeyen Kumbaracı50 Sahnesi kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Sahne, oyunlarını oynamaya devam etmek ve mevcut ihtiyaçlarını karşılama hedefiyle “Duvarda İzin Olsun” sloganıyla fonlanma kampanyası başlattı.

Kumbaracı50, Covid-19 salgını nedeniyle mart ayından bu yana kapılarını seyirciye kapatmak zorunda kaldı. Kasım ayı itibarıyla sahnesini tüm tedbirleri alarak kısıtlı olarak açacak olan tiyatro, maddi kayıplar nedeniyle kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Bunun üzerine “Duvarda İzin Olsun” adıyla bir fonlanma kampanyası başlatan Kumbaracı50, tiyatro severleri destek olmaya çağırıyor.

Verilecek destekler kampanyaya özel tasarlanan panoda parmak izine dönüşürken Kumbaracı50’den yapılan açıklamada, “Duvara bırakacağınız parmak izi hem bizlere güç verecek hem de Beyoğlu’nda faaliyet halindeki en eski ikinci tiyatro olan Kumbaracı50’nin bu krizi atlatmasını sağlayacak.” ifadeleri yer alıyor.

Fonlanma projesi ile sahnenin kapanmaması hedefleniyor

Başlatılan fonlanma projesi ile Kumbaracı50, destek olmak isteyenler için farklı seçenekler sunuyor. Belirlenen miktarlar doğrultusunda destek olabilecek olan kişileri ise bazı hediyeler bekliyor. Başlatılan bu fonlama hareketi ile sahnenin mevcut ihtiyaçlarını karşılaması hedefleniyor. Kampanya detaylarına ve destek platformuna www.kumbaraci50.com üzerinden ulaşılabiliyor. Aynı zamanda Instagram ve Twitter üzerinden Kumbaracı50 sosyal medya hesaplarını takip ederek kampanyaya dair detaylı bilgileri edinmek ve destek vermek de mümkün.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sen hangisi gibi bir aşk yaşamak isterdin?
Sen hangisi gibi bir aşk yaşamak isterdin?