Kundura Sahne’de sezon “Never Odd Or Even”in Türkiye prömiyeri ile açılıyor

KÜLTÜR SANAT 10.10.2023, 13:24
Kundura Sahne’de sezon “Never Odd Or Even”in Türkiye prömiyeri ile açılıyor

Beykoz Kundura’nın disiplinlerararası sahnesi Kundura Sahne’de yeni sezon, Türkiye ve Portekiz ortaklığında hazırlanan dans performansı “Never Odd Or Even” ile açılıyor. 3 Kasım’da Kundura Sahne’de Türkiye prömiyerini yapacak performans, Türkiye’den Taldans dansçıları Filiz Sızanlı ve Mustafa Kaplan ile Portekiz’den dans ikilisi Sofia Dias ve Vítor Roriz’i aynı sahnede buluşturuyor. Dördü de konuşma, ses, hareket ve jest arasındaki ilişkilere ilgi duyan ve kesinlik, minimalizm, dil ve soyutlamaya karşı ortak merak geliştiren sanatçılar, bu konulara bireysel veya ikili olarak farklı pencereden bakabilmenin zenginliğini de ortaya koyuyorlar. On yılı aşkın bir zamandır neredeyse yalnızca kendi partnerleriyle çalışan ikili sanatçıların ortak bir üretimle yarattıkları “Never Odd Or Even”, mahrem bir dünyanın kapılarını aralarken, uzun yıllar boyunca birlikte üretmenin, paylaşılan bir yalnızlık deneyimi olduğunu da keşfediyor. 3 Kasım Cuma günü saat 21:00’de Türkiye prömiyerini yapacak performansın ikinci ve son gösterimi 4 Kasım’da saat 17:00’de gerçekleşecek. Dans ve tiyatro meraklılarının kaçırmayacağı “Never Odd Or Even” için detaylar ve sınırlı sayıda biletler beykozkundura.com’da.

Beykoz Kundura’nın restorasyonuyla büyüleyen disiplinlerarası sahnesi Kundura Sahne’de yeni sezon 3 Kasım’da başlıyor. Dünya sahnelerinden özgün projeleri İstanbul’da ağırlayan programıyla tiyatro ve dans tutkunlarının gözde adresi olan Kundura Sahne, Türkiye ve Portekiz ortak yapımı dans projesi “Never Odd Or Even” ile 2023-2024 sezonunu açıyor.

3 Kasım Cuma akşamı Kundura Sahne’de Türkiye prömiyerini yapacak “Never Odd Or Even”, 2003 yılında kurdukları Taldans ile yakından tanıdığımız Filiz Sızanlı ve Mustafa Kaplan ile 2006 yılından beri birlikte çalışan Portekizli sanatçı ikilisi Sofia Dias ve Vítor Roriz’i aynı sahnede buluşturuyor.

Beş yıllık bir yaratım süreci sahnede

Dördü de konuşma, ses, hareket ve jest arasındaki ilişkilere ilgi duyan ve kesinlik, minimalizm, dil ve soyutlamaya karşı ortak merak geliştiren sanatçılar, bu konulara bireysel veya ikili olarak farklı pencerelerden bakabilmenin zenginliğini de ortaya koyuyorlar. On yılı aşkın bir zamandır neredeyse yalnızca kendi partnerleriyle çalışan ikili sanatçıların ortak bir üretimle yarattıkları “Never Odd Or Even”, mahrem bir dünyanın kapılarını aralarken; uzun yıllar boyunca birlikte üretmenin, paylaşılan bir yalnızlık deneyimi olduğunu da keşfediyor.

Sanatçıların beş yıl boyunca birbirlerini izleyerek, dinleyerek ve gözlemleyerek ürettikleri ve bu yaratım sürecini seyirciyle paylaştıkları performans, iki farklı ülkede yaşama deneyimlerinden de yola çıkarak ikiliklerdeki sanatsal, sosyal ve politik yansımaları da anlamaya çalışıyor.

Biletler beykozkundura.com’da

3 Kasım Cuma günü saat 21:00’de Türkiye prömiyerini yapacak performansın ikinci ve son gösterimi 4 Kasım Cumartesi günü de saat 17:00’de gerçekleşecek. beykozkundura.com adresinde Tam 450 TL’den satışa sunulan biletler için iki ve daha fazla alımlarda %20 indirim fırsatı sunulurken, #KunduraGenç ile 25 yaş altı izleyiciye özel biletler 100 TL olacak.

Yorumlar (0)