Mummenschanz Zorlu PSM’de!

KÜLTÜR SANAT 03.10.2023, 16:05
Mummenschanz Zorlu PSM’de!

Yaratıcı sahne sanatının en büyüleyici örneklerinden biri olarak İsviçre'den dünya sahnesine uzanan ve maske tiyatrosunun simgesine dönüşen Mummenschanz, benzersiz bir gösteriyle İstanbul’da sanatseverlerle buluşacak. Dünyaca ünlü ekip, 50. Yıllarını kutlarken, altyazılara ihtiyaç duymayan, hayal gücüne dayalı dilleriyle aile ve çocuklar da dahil olmak üzere yediden yetmişe izleyicisiyle buluşmak için 4 ve 5 Kasım’da matine ve suare seanslarıyla Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde!

1972 yılında Paris’te kurulan, maske tiyatrosunda dünya çapında bir ün kazanan İsviçreli grup Mummenschanz, 50. yıllarını kutlarken Zorlu PSM’de sanatseverlerle buluşacak. Maskelerin görsel dilini kullanarak çeşitli ışık ve gölge oyunlarıyla, hayal gücüne dayalı dilleriyle aile ve çocuklara da hitap eden, yediden yetmişe izleyiciyi etkilemeyi başaran Mummenschanz, 4-5 Kasım’da matine ve suare seanslarıyla Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde büyüleyici bir yolculuk sunacak. 

Üç sanatçının hayal gücünün birleşiminden doğan Mummenschanz, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avrupa ve Güney Amerika’da çıktıkları turnelerin yanı sıra Broadway’de binden fazla gösteriye imza attı. Çarpıcı kostümleri ve etkileyici maskeleriyle oluşturdukları efsanevi karakterleriyle, sessizlikle kurdukları diyaloglarıyla oluşturdukları 50 yıllık dünyalarını Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde 4 ve 5 Kasım’da sanatseverlerle buluşturacak.  

Yorumlar (0)