“Nil Karaibrahimgil’in rodiliğini yaptığım günler oldu”

KÜLTÜR SANAT 05.05.2021, 09:03 05.05.2021, 15:51
“Nil Karaibrahimgil’in rodiliğini yaptığım günler oldu”

Çekimleri sevilen caz kulübü touché’de fiziki mesafe önlemleri ile gerçekleştirilen, Bant Mag.’ın da editöryel ve kreatif olarak dâhil olduğu Zorlu PSM Youtube kanalının en yeni dijital serisi “Bir Masada Oturduk” yeni bölümünde Birkan Nasuhoğlu’nu ağırladı.

Pandemi sürecinde çıkarttığı iki türkü yorumu bir de yeni şarkıdan oluşan Tanrı Türkü Dinliyor projesinin, türkü dinlenmenin çok da bağdaşmayacağı yerlerde türkü çalma motivasyonuyla ortaya çıktığını ancak böyle bir yer bulamadıklarını anlatan Nasuhoğlu, son olarak kilisede parçalarını çalma fırsatı bulduklarını anlattı.

Müziğin hayatına girişinin çok küçük yaşlarda olduğunu da ifade eden genç sanatçı; “Gitar çalmaya 10 yaşındayken başladım. Gitar benim boyumdan büyüktü. İlk çaldığım parça da Haluk Levent’in “Hani Benim Olacaktın” parçasıydı hiç unutmam.” sözleriyle anlattı. Solo kariyerinde önce çeşitli gruplarda da müzik yaptığını anlatan Nasuhoğlu, sahne üstüne çıkmadan önce sahne arkasında rodilik yaptığı günleri de izleyicilerle paylaştı.

“Nil Karaibrahimgil’in rodiliğini yaptım. Şimdi bazen rodilere kötü davranan sanatçılar görüyorum. Rodiler yoksa sen de yoksun aslında, hiçbir şey yok, bunun farkında değiller, inanılmaz bir şey. Çok zor bir iştir rodilik, benim de sahneye çıkmaya başladıktan sonra diyaloğum hep iyi olmuştur onlarla, yaptıkları işin ağırlığını bildiğim için her zaman kibar davranırım rodilere.” sözleriyle müzik sahnesi öncesine dair anılarını da paylaştı.

Yorumlar (0)
16°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ekrandaki annelerden en iyisini sen seç!
Ekrandaki annelerden en iyisini sen seç!