"Pazar Klasiği" muhteşem bir deneyim vaadediyor

KÜLTÜR SANAT 10.08.2021, 16:41
"Pazar Klasiği" muhteşem bir deneyim vaadediyor

Pazar günleri ailece klasik müzik dinleme keyfini canlandıran program ‘PazarKlasiği’, ikinci bölümüyle 15 Ağustos’ta yine GAİN’de yayınlanacak. Bu bölümde genç çellist Ece Dikbıyık ve ödüllü piyanist Gizem Alkan; Bach, Pachelbel ve Massenet’nin çok sevilen eserlerini, Saint Pierre Han’ın etkileyici atmosferinde yorumlayacak. ‘Pazar Klasiği’ üst düzey müzik repertuarı ve farklı görselliğiyle izleyiciye yine muhteşem bir deneyim sunacak.

Bir kuşak pazar konserleriyle büyüdü. Şimdi sıra gençlerde… Klasik müzik keyfini ve mutluluğunu evlerimize taşıyan ‘Pazar Klasiği’, çok beğenilen ilk bölümünün ardından, 15 Ağustos’ta yine GAİN’de, farklı müzisyenler ve renkli bir repertuar eşliğinde dinleyiciyle buluşuyor.

‘Pazar Klasiği’nin ikinci bölümünde, genç çellist Ece Dikbıyık ve ödüllü piyanist Gizem Alkan dinleyicilerin yakından tanıdığı ve çok sevdiği eserleri yorumlayacaklar. Repertuarın ilk parçası Pachelbel’in ‘Canon’u olacak. 20’nci yüzyılın sonlarına kadar az bilinen bir eser olan ‘Canon’ 1981’de dört Oscar alan ‘Ordinary People’ filmiyle popülerlik kazandı. Özellikle ABD’de düğünlerin vazgeçilmez müziği oldu.

Programda ayrıca Fransız besteci Jules Massenet'nin ‘Thaïs’ operasından senfonik bir intermezzo olan ‘Méditation’ dinleyicilerle buluşacak. ‘Pazar Klasiği’nde bu haftaki son eser ise klasik müziğin çığır açan ismi Johann Sebastian Bach’ın 1720'de yazdığı ve çağımızda dahi popülerliğini koruyan ‘Air on G String’ olacak.

‘Pazar Klasiği’ üst düzey repertuarıyla işitsel bir ziyafet sunarken, alışılmış klasik müzik konseri algısının dışına çıkarak zengin görselliğiyle izleyiciyi adeta bir masal dünyasına götürüyor. Birbirinden büyüleyici mekânlarda çekilen programın bu bölümünde GAİN izleyicisi bu etkileyici eserleri Saint Pierre Han’ın muhteşem atmosferinde dinleyecek.

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Senin favori yeni sezon dizin hangisi?
Senin favori yeni sezon dizin hangisi?