Rewrite Man: Bir Senaristin Hayatı ve Kariyeri raflarda

KÜLTÜR SANAT 03.11.2020, 17:27
Rewrite Man: Bir Senaristin Hayatı ve Kariyeri raflarda

Alison Macor’ın, Hollywood’un aranan senaryo doktoru Warren Skaaren’ın yaşamını anlattığı kitabı Rewrite Man: Bir Senaristin Hayatı ve KariyeriKüsurat Yayınları’nın sinema kitaplığındaki yerini aldı.

Batman, Beterböcek, Top Gun gibi dünyaca ünlü ve gişe rekorları kıran filmlerin senaryo doktorluğunu yapan; aklına yatana, içine sinene dek gerekirse sabahlara kadar çalışıp senaryolara son halini veren Warren Skaaren’ın yaşamına en yakınlardan tanık olmaya ne dersiniz?

Alison Macor’ın uzun araştırmalar, röportajlar ve büyük çabalarla yaklaşık yedi senede büyük bir emekle hazırladığı bu kitap, okurlarını Warren Skaaren’ın penceresinden Hollywood’un çetrefilli ve gizemli yollarını gözlemlemeye davet ediyor. 

“Yaratmaya değecek her şey uzun zaman alıyor.”

 Rewrite Man: Bir Senaristin Hayatı ve Kariyeri’ni okurken telifler, filmlerin perde arkasında yaşananlar ve daha niceleri ile ilgili öğrendiğiniz şeyler üzerine şaşkınlığınızı gizleyemezken Hollywood yıldızlarıyla birlikte çalışan Warren Skaaren’ın çalışkanlığına hayran kalacak, küçük bir çocuğun büyüyüp kendini buluşuna şahitlik edeceksiniz.

Kitabın sayfalarını çevirirken “Hiç solgun ay ışığında şeytanla dans ettin mi?” repliğini yazan birinin, kendisine her gün bir adım daha yaklaşmakta olan ölümü karşısındaki tutumunu bir daha düşüneceksiniz.

Yorumlar (0)
10°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
En şık dizi karakteri hangisi?
En şık dizi karakteri hangisi?